LM.plSportMedyk zagrał z zespołem z Bundesligi. Honorowy gol Gawrońskiej

Medyk zagrał z zespołem z Bundesligi. Honorowy gol Gawrońskiej

1:6 uległ Medyk Konin niemieckiemu Turbine Poczdam. Był to drugi zimowy sparing drużyny Romana Jaszczaka.

W drugim sparingu piłkarki Medyka Konin mierzyły się w Niemczech z Turbine Poczdam. To aktualnie piąta drużyna niemieckiej Bundesligi. Koninianki z rywalkami przegrały 1:6.

Do przerwy jednak Medyk ulegał rywalkom zaledwie jedną bramką, którą koninianki straciły w osiemnastej minucie. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Turbine podwyższał w 48., 53., 71. i 74. minucie. W 80. minucie honorową bramkę dla Medyka zanotowała Anna Gawrońska. Sześć minut później Niemki dołożyły jeszcze jednego gola, wygrywając ostatecznie 6:1.

Teraz zespół z Konina czeka powrót do domu i obóz dochodzeniowy. 25 stycznia Medyk zagra w Uniejowie mecz kontrolny z Olimpią Szczecin.

Turbine Poczdam - Medyk Konin 6:1 (80' Anna Gawrońska)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Aubrei Corder - Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Stanislava Líąková, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.