LM.plSportGórnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zimowy sparing

Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zimowy sparing

Remisem 2:2 zakończył się czwarty mecz kontrolny Górnika Konin w zimowym okresie przygotowawczym. Biało-niebiescy w sobotę mierzyli się z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Dla koninian sparing wypadł w trudnym momencie, bo tuż po zakończeniu ciężkich treningów na obozie dochodzeniowym. Trener Grzegorz Dziubek miał do dyspozycji osiemnastoosobową kadrę. Wśród nich było sześciu zawodników testowanych (w tym Michał Lorencki z SKP Słupca oraz bramkarz, który ostatecznie w meczu nie zagrał) oraz pozyskani niedawno Damian Ścibiorek, Kamil Sternicki i Wiktor Walczak. W pierwszym składzie zagrał też Filip Stożek, który wrócił do Górnika Konin z wypożyczenia do IV-ligowej Olimpii Koło.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia biało-niebieskich. Po zagraniu Dawida Kalinowskiego piłkę w siatce umieścił Dawid Przybyszewski. Pogoń chwilę później mogła wyrównać, po faulu Klaudiusza Kurka mieła bowiem rzut karny, ale go nie wykorzystała. Jeszcze przed przerwą było jednak 1:1.

Górnik ponownie wyszedł na prowadzenie w 66. minucie. Tym razem jeden z testowanych zawodników przejął piłkę w środku pola, minął stopera i bramkarza i umieścił piłkę w siatce. I znów koninianie nie utrzymali długo przewagi, już dziewięć minut później zespół z Nowych Skalmierzyc ponownie wyrównał. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 2:2.

Kolejny mecz kontrolny przed zespołem Grzegorza Dziubka 1 lutego. W Inowrocławiu koninianie zmierzą się z Kujawianką Izbica Kujawska.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Górnik Konin 2:2 (5' Dawid Przybyszewski, 66' zawodnik testowany)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - zawodnik testowany, Bartosz Zakrzewski (46' Michał Lorencki), zawodnik testowany, Damian Ścibiorek, Filip Stożek (46' Kamil Sternicki), Marcel Koziorowski (60' Dawid Przybyszewski), Tomasz Słowiński (46' zawodnik testowany), Krystian Sobieraj (46' zawodnik testowany), Dawid Przybyszewski (46' Wiktor Walczak), Dawid Kalinowski (46' Tomasz Kowalski)