LM.plSportMistrzostwa Polski Juniorów. Dwa srebrne medale dla KKSz Konin!

Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa srebrne medale dla KKSz Konin!

Małgorzata Zawodniak indywidualnie i szabliści drużynowo wywalczyli srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szabli.

Mistrzostwa rozgrywane były w Warszawie. Indywidualnie spośród reprezentantów KKSz Konin najlepiej wypadła Małgorzata Zawodniak. Koninianka w fazie grupowej zanotowała komplet zwycięstw. W fazie pucharowej pokonała Weronikę Borkowską (KS Karabela) 15:7, Paulinę Poradę (Zagłębie Sosnowiec) 15:12, Roksanę Bartosz (Dragon Łódź) 15:13, Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15:13, by dopiero w finale ulec Zuzannie Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 11:15. Zawodniczka KKSz Konin sięgnęła po srebrny medal.

W turnieju mężczyzn najlepszy był Olaf Stasiak, który awansował do ćwierćfinału. Tam uległ Jakubowi Broniszewskiemu (Victor Warszawa) 6:15 i zajął ostatecznie piąte miejsce.

Panowie zdobyli jednak medal w turnieju drużynowym. Zespół w składzie: Sebastian Glanc, Kacper Nowinowski, Olaf Stasiak i Michał Szreder wygrał z Szablą Brzoza 45:15 i Zagłębiowskim Klubem Szermierczym I 45:39, w finale uległ jednak Victorowi Warszawa 18:45. Koninianie wywalczyli więc srebrny medal.

Żeńska reprezentacja KKSz Konin w składzie: Aischa Hadj Bachir, Alicja Papuzińska, Weronika Waleriańczyk i Małgorzata Zawodniak przegrała w pierwszej walce z AZS AWF Warszawa 41:45. W starciach o miejsca koninianki wygrały najpierw z Szablą Ząbki 45:40, a następnie uległy KS Karabela 39:45 i zajęły ostatecznie szóste miejsce.

Kolejne starty konińskich szermierzy już w najbliższy weekend. W Dormagen (Niemcy) odbędzie się Puchar Świata Juniorek i Juniorów. Powołania do polskiej kadry otrzymali Małgorzata Zawodniak, Kacper Nowinowski, Olaf Stasiak i Sebastian Glanc, a na liście rezerwowej są Hubert Glasner i Michał Szreder.