LM.plSportPuchar Świata Juniorek. Zawodniak odpadła w 1/32 finału

Puchar Świata Juniorek. Zawodniak odpadła w 1/32 finału

Trójka reprezentantów KKSz Konin wystąpiła w Pucharze Świata Juniorów i Juniorek w Dormagen. Do fazy pucharowej awansowała jedynie Małgorzata Zawodniak.

W fazie grupowej koniniance wiodło się ze zmiennym szczęściem. W sześciu pojedynkach triumfowała trzykrotnie, a trzy razy musiała uznać wyższość rywalek. Mimo tego Zawodniak awansowała do fazy pucharowej.

W pierwszej walce pokonała swoją rodaczkę, zawodniczkę Zagłębia Sosnowiec, 15:10. W 1/32 finału szalistka KKSz Konin mierzyła się z Rosjanką Wladą Plekhanową. Przegrała ten pojedynek 10:15 i odpadła z dalszej rywalizacji. W końcowej klasyfikacji Zawodniak zajęła 61. miejsce na 139 startujących. Wśród Polek koninianka była czwarta.

Grupowych kwalifikacji nie przebrnął żaden z panów. Pięć porażek i jedną wygraną zanotował Olaf Stasiak, a dwa zwycięstwa i cztery przegrane - Michał Szreder. Koninianie sklasyfikowani zostali odpowiednio na 139. i 106. miejscu na 151 startujących.

Kolejne zawody z udziałem reprezentantów KKSz Konin już w przyszły weekend. W naszym mieście odbędzie się III Puchar Polski Seniorów - XXVII Memoriał Zezona Ryszewskiego pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina.