LM.plSportPierwsza porażka Górnika Konin. 0:3 wiceliderem IV ligi

Pierwsza porażka Górnika Konin. 0:3 wiceliderem IV ligi

Po serii remisów Górnik Konin zanotował pierwszą porażkę w zimowym okresie przygotowawczym. W Swarzędzu biało-niebiescy ulegli tamtejszej Unii 0:3.

Unia Swarzędz już w przyszłym sezonie może występować w III lidze - w tym momencie zajmuje bowiem drugie miejsce w IV lidze z zaledwie jednym punktem straty do LKS Gołuchów. W środę, w szóstym zimowym sparingu, koninianie ulegli Unii 0:3.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Po błędzie w rozegraniu piłki jednego z obrońców Unia miała sytuację sam na sam, którą wykorzystała. W drugiej połowie zespół ze Swarzędza dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw, znów po błędzie obrońcy, gospodarze mieli kolejną sytuację. Klaudiusz Kurek ratował się faulem, sędzia podyktował rzut karny i było 2:0. W 75. minucie padł trzeci gol - tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

W środowym meczu trener Grzegorz Dziubek testował dwóch zawodników - bramkarza i prawego obrońcę. Łącznie w meczu zagrało dziewiętnastu piłkarzy.

Kolejny sparing w sobotę. We Włocławku o godz. 12.00 koninianie zagrają z tamtejszą Włocłavią.

Unia Swarzędz - Górnik Konin 3:0 (Krystian Pawlak x2, Gerard Pińczuk)

Górnik Konin: zawodnik testowany (65' Klaudiusz Kurek) - zawodnik testowany, Michał Lorencki (46' Marcel Koziorowski), Bartosz Zakrzewski (30' Wojciech Mazurowski), Damian Ścibiorek (46' Dawid Kalinowski), Jakub Szaniec, Miłosz Nowak (46' Krystian Sobieraj), Tomasz Kowalski (65' Jakub Pluciński), Emil Więcek (65' Tomasz Słowiński), Kamil Sternicki, Wiktor Walczak (46' Dawid Przybyszewski)