LM.plSportW Bydgoszczy było blisko niespodzianki. Rewanż z Basketem 25

W Bydgoszczy było blisko niespodzianki. Rewanż z Basketem 25

O drugie zwycięstwo w tym sezonie walczyć będą koszykarki MKS MOS Konin. W niedzielę podejmą Basket 25 Bydgoszcz.

Pierwsze starcie obu zespołów miało bardzo emocjonujący przebieg. Po dwóch kwartach MKS MOS Konin przegrywał zaledwie ośmioma punktami. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki odskoczyły na 29 oczek, ale w ostatniej części meczu zespół Mateusza Dwornika podjął pogoń za rywalkami i ostatecznie przegrał spotkanie zaledwie czterema punktami - 88:92.

Basket 25 to rezerwy Artego Bydgoszcz, zespołu występującego na co dzień w Basket Lidze Kobiet. Koninianki czeka więc niełatwe zadanie, choć dotychczasowe wyniki drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego pokazują, że da się ją pokonać. W dziesięciu meczach Basket 25 wygrał pięć razy i pięć razy przegrał. Punkty tracił jednak wyłącznie z czołowymi trzema zespołami ligi.

Do końca sezonu MKS MOS Konin pozostały cztery spotkania. Zespół Mateusza Dwornika wciąż ma szansę na ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli. Kluczowe będą starcia z MUKS Poznań i AZS Włocławek, ale wygrana z Basketem 25 Bydgoszcz też pomogłaby w walce o szóste lub siódme miejsce.

Mecz pomiędzy MKS MOS Konin a Basketem 25 Bydgoszcz rozpocznie się w niedzielę 9 lutego o godz. 15.00 w hali sportowej przy ul. Dworcowej 2a w Koninie.