LM.plSportMinimalna porażka z zespołem z Bundesligi w ostatnim sparingu

Minimalna porażka z zespołem z Bundesligi w ostatnim sparingu

0:1 uległ Medyk Konin USV Jena, ostatniej drużynie niemieckiej Bundesligi. Był to jednocześnie ostatni sparing koninianek przed pierwszym meczem o stawkę w 2020 roku.

USV Jena to ostatnia drużyna tego sezonu Bundesligi. Po trzynastu rozegranych spotkaniach niedzielny rywal Medyka ma na koncie zaledwie dwa oczka i do tej pory nie wygrał jeszcze meczu. Sparing rozgrywany był w tercjach po 30 minut.

O jego wyniku przesądził zaledwie jeden gol. Bramka padła w drugiej tercji, a na listę strzelczyń wpisała się Christin Meyer. Medyk przegrał 0:1.

Była to ostatnia próba koninianek przed zbliżającym się początkiem rundy wiosennej Ekstraligi. Zanim jednak zespół Romana Jaszczaka wznowi walkę o mistrzostwo Polski, czeka go jeszcze ćwierćfinałowe starcie Pucharu Polski. W najbliższą sobotę Medyk podejmie Górnika Łęczna.

USV Jena - Medyk Konin 1:0

Medyk Konin (skład wyjściowy): Aubrei Corder - Olga Sirant, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Dasza Eremenkowa, Alicja Piechocka, Stanislava Liąková, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.