LM.plSportWysoka wygrana Mustanga Konin. Trener tym razem nie zagrał

Wysoka wygrana Mustanga Konin. Trener tym razem nie zagrał

76:32 koszykarze na wózkach Mustanga Konin pokonali na wyjeździe Start Wrocław. Tym razem na parkiecie nie zaprezentował się grający trener konińskiego zespołu Piotr Łuszyński.

Piotr Łuszyński, grający trener Mustanga Konin, był gwiazdą ostatniego starcia konińskiej drużyny z Pactum Scyzory Kielce. W spotkaniu z jednym z faworytów do tytułu zanotował 46 punktów, czyli ponad połowę zdobyczy Mustanga w tamtym meczu. W starciu ze Startem Wrocław Łuszyński na parkiecie się nie pojawił, ale i tak Mustang poradził sobie świetnie, wygrywając 76:32.

Koninianie dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, a ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona. Najwięcej punktów, 22, zanotował Witold Malisiak, a dwucyfrowe wyniki uzyskali też Daniel Brzeziński, Kamil Korancki i Mateusz Tylak.

Kolejny mecz odbędzie się w weekend 22 - 23 lutego. Mustang zagra wtedy na wyjeździe w Wałbrzychu, rozpoczynając tym samym rewanże rundy zasadniczej.

Start Wrocław - Mustang Konin 32:76 (11:20, 9:20, 8:17, 4:19)

Mustang Konin: Witold Malisiak (22), Daniel Brzeziński (17), Kamil Kornacki (14), Mateusz Tylak (13), Marek Bystrzycki (4), Przemysław Stelmasik (3), Piotr Darnikowski (2), Krzysztof Zieliński (1)