Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17424) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Tur 1921 Turek rozwiązuje seniorów. Przez cięcia w samorządzie

Dodano: 14.02.2020 08:12
Źródło: LM.pl

Ze 103 tys. zł do zaledwie 35 tys. zł spadła miejska dotacja dla Tura 1921 Turek w przeciągu zaledwie dwóch lat. By uniknąć problemów finansowych zarząd klubu postanowił wycofać z rozgrywek V ligi drużynę seniorów.

Seniorska piłka wróciła do Turku w 2015 roku. Władze klubu najstarszą grupę oparły na swoich wychowankach. W ciągu zaledwie trzech lat Tur 1921 zaliczył trzy awanse i znalazł się w IV lidze. Z klubem można było wiązać duże nadzieje - jako reprezentant miasta, zarządzany na zdrowych zasadach, miał stać się fundamentem do odrodzenia piłki na dobrym poziomie w powiecie tureckim.

Pierwszy cios Tur 1921 otrzymał ze strony WZPN, który postanowił zreformować IV ligę. Zespół, który w sezonie 2017/2018 zajął ósme miejsce w lidze musiał opuścić rozgrywki. W lidze międzyokręgowej i V lidze drużynie wiodło się już znacznie gorzej. W tym sezonie, po rundzie jesiennej, zajmowała ostatnie miejsce w tabeli.

W ostatnich dniach okazało się, że wiosną seniorów Tura 1921 już nie będzie. Zarząd podjął decyzję o rozwiązaniu drużyny. - Dostaliśmy zbyt niskie środki wsparcia finansowego z miasta. Nie jesteśmy w stanie utrzymać tylu zespołów, które mamy. Byliśmy zmuszeni dostosować się do możliwości finansowych. Wiadomo, że grupa seniorów generuje największe koszty, a dla nas najważniejsze są dzieciaki - tłumaczy Paweł Młynarski, prezes klubu.

I wylicza, że w ciągu zaledwie dwóch lat poziom miejskich dotacji dla Tura 1921 spadł ze 103 tys. zł do zaledwie 35 tys. zł. To zaś ma wynikać ze zwiększających się obciążeń samorządów, w tym samego Turku. - Inne kluby, biblioteka, muzeum, wszędzie, gdzie było można zostały obcięte fundusze - mówi Paweł Młynarski. Jak deklaruje prezes, już rok temu podejmował rozmowy ze starostą tureckim, burmistrzem Turku i wójtem gminy Turek, by zwiększyć dofinansowanie klubu. Te działania, jak i poszukiwanie sponsorów, nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów.

- Wiadomo, dla nas jest to ogromną porażką. Włożyliśmy tyle pracy, energii w to, żeby odbudować piłkę nożną w Turku, żeby była piłka seniorska, żeby kibice mieli gdzie przyjść. Stało się, jak się stało. Nie na wszystko mamy wpływ - mówi prezes Tura 1921. Jednocześnie zapewnia, że dalsze działanie klubu i sześciu trenujących w nim grup młodzieżowych jest niezagrożone. 

Wycofanie Tura 1921 Turek nie będzie miało dużego wpływu na sytuację w tabeli V ligi. Zespół zajmował i tak ostatnie miejsce w klasyfikacji. Wyniki meczów z udziałem turkowian zostaną utrzymane, a spotkania z rundy wiosennej rozstrzygnięte zostaną jako walkowery. Teoretycznie drużyna w przyszłym sezonie mogłaby zacząć rozgrywki od A-klasy. Jak zapowiada jednak prezes Paweł Młynarski, władze klubu nie planują na razie ponownej rekatywacji drużyny seniorów. - Odbudowanie zespołu seniorów musiałoby odbyć się kosztem grup młodzieżowych. Jeżeli decydujemy się na taki krok to nie po to, żeby po pół roku do tematu wracać.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.