LM.plSportWalczak strzela, Górnik Konin remisuje. Już piąty raz zimą

Walczak strzela, Górnik Konin remisuje. Już piąty raz zimą

To miał być sparing, w którym Górnik Konin zagra tak, jak ma grać w III lidze. Starcie z Unią Skierniewice zakończyło się remisem 1:1.

- Chcemy, żeby z Unią Skierniewice wyglądało to już tak, jak ma to wyglądać w lidze - mówił po ostatnim sparingu Górnika Konin trener biało-niebieskich Grzegorz Dziubek. Nieprzypadkowo - Unia Skierniewice to bowiem III-ligowy zespół, zajmujący obecnie dziesiąte miejsce w grupie pierwszej, na przetestowanie przed startem ligi nadawał się więc idealnie.

Sparing rozgrywany był w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, a wynik, dopiero w 73. minucie, otworzyli koninianie. Dogranie Filipa Stożka wykorzystał Wiktor Walczak.

Unia wyrównała w ostatniej akcji meczu. Po zagraniu obrońcy do bramkarza sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni. Stały fragment gry wykorzystał Mateusz Stępień, dając remis zespołowi ze Skierniewic.

Był to piąty sparing Górnika Konin, który zakończył się remisem. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Biało-niebiescy zmierzą się z Pogonią Mogilno.

Unia Skierniewice - Górnik Konin 1:1 (90' Mateusz Stępień - 73' Wiktor Walczak)

Górnik Konin (skład wyjściowy): zawodnik testowany – Jakub Szaniec, Wojciech Mazurowski, Bartosz Zakrzewski, Damian Ścibiorek, Michał Lorencki, Emil Więcek, Dawid Kalinowski, Kamil Sternicki, Krystian Sobieraj, Dawid Przybyszewski.

Ponadto zagrali: Klaudiusz Kurek, Tomasz Kowalski, Filip Stożek, Wiktor Walczak, Marcel Koziorowski oraz Miłosz Nowak.

źródło: gornikkonin.com.pl