LM.plSportStart zainaugurował drugą rundę. Wygrana z SPR Włoszakowice

Start zainaugurował drugą rundę. Wygrana z SPR Włoszakowice

Zwycięstwem 32:29 zakończył się niedzielny mecz Startu Konin z SPR Włoszakowice. Koninianie rozpoczęli tym samym rundę rewanżową III ligi.

Koninianie w niedzielę podejmowali bezpośredniego sąsiada z tabeli, do którego tracili dwa punkty. Mecz z SPR Włoszakowice inaugurował rundę rewanżową III ligi. Od pierwszych minut gospodarze budowali regularnie swoją przewagę nad rywalami, a do siatki trafiali Olgierd Piaskowski (ostatecznie skończył z dorobkiem dziesięciu bramek), Rafał Kałecki i z rzutów karnych - Tomasz Lorencki. Start wygrał pierwszą połowę 18:14.

Początek drugiej połowy to nieco bardziej wyrównana gra, ale po 40. minucie SPR Włoszakowice zaliczył trzy kary indywidualne (w tym dwie - Jakub Bednarczyk), a Start odskoczył na 30:22. W końcówce natomiast to koninianie byli karani dwuminutowymi wykluczeniami, dzięki czemu SPR Włoszakowice odrobił sporo strat, ale i tak przegrał mecz 29:32.

Była to trzecia wygrana zespołu Dariusza Pietrzyka w tym sezonie. Po dziesiątej kolejce Start awansował na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz w najbliższy weekend. Koninianie zagrają na wyjeździe z Real-Astromal II Leszno.

Start Konin - SPR Włoszakowice 32:29 (18:14)

Start Konin: Przemysław Hejna, Piotr Różycki - Jakub Ogrodowczyk, Eryk Szudrowicz, Marcel Urbański (3), Adrian Grzelka (4), Dominik Urbański, Mateusz Góralski, Dariusz Gostrowski (2), Marek Salzman (3), Piotr Jankowski, Tomasz Lorencki (2), Arkadiusz Pawlak, Olgierd Piaskowski (10), Kamil Nadlewski (4), Rafał Kałecki (4).