LM.plSportLekkoatletyci Skoczka na mistrzostwach Polski. Brąz w finale B

Lekkoatletyci Skoczka na mistrzostwach Polski. Brąz w finale B

Trzech zawodników Skoczka Władysławów wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w Lekkoatletyce. Trzecie miejsce w finale B w biegu na 60 m przez płotki wywalczył Aleksander Wysocki.

Dla zawodników Skoczka już samo znalezienie się na Halowych Mistrzostwach Polski było dużym sukcesem. Dzięki temu Aleksander Wysocki, Jakub Milczuk i Rafał Berliński mieli szansę rywalizować z najlepszymi zawodnikami z kraju na wyjątkowym obiekcie w Toruniu.

Najlepsze wyniki osiągnął Aleksander Wysocki startujący w biegu na 60 m przez płotki. W pierwszym biegu eliminacyjnym zajął szóste miejce na siedmiu startujących z wynikiem 8,69 sek. i stratą 0,44 sek. do zwycięzcy. Zakwalifikował się jednak do finału B, gdzie spisał się znakomicie. W gronie ośmiu zawodników wywalczył trzecie miejsce z wynikiem 8,55, co jest jego rekordem życiowym.

W tej samej konkurencji startował Jakub Milczuk. W biegu eliminacyjnym zawodnik Skoczka Władysławów pobił swój rekord życiowy i z wynikiem 8,88 sek. zajął siódme miejsce, nie zdołał jednak zakwalifikować się do finału.

Nie powiodło się startującemu w trójskoku Rafałowi Berlińskiemu. Reprezentant Skoczka miał problem z rozbiegiem. Pierwsza próba nie została mu zaliczona, a w dwóch kolejnych osiągał 11,79 m i 11,96 m, co dało mu czternaste, ostatnie miejsce w stawce.

- Gratulujemy rekordów życiowych i przede wszystkim zakwalifikowania się do Halowych Mistrzostw Polski U-18, tym bardziej, jak sami zawodnicy zauważyli, że byli jedynymi uczestnikami mistrzostw z małego klubu wiejskiego - czytamy na profilu FB Skoczka Władysławów.