Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportPięć bramek w sparingu Olimpii. Wygrana z Wilkami Wilczyn

Pięć bramek w sparingu Olimpii. Wygrana z Wilkami Wilczyn

3:2 zwyciężyła Olimpia Koło w przedostatnim zimowym sparingu. Rywalem zespołu Tomasza Mikusika był wicelider V ligi.

Kolanie w sobotę mierzyli się z Wilkami Wilczyn. Choć oba zespoły grają w dwóch różnych klasach rozgrywkowych spokojnie można je ze sobą zestawiać - Wilki są bowiem wiceliderem V ligi, a Olimpia zajmuje ostatnie miejsce w IV lidze.

Spotkanie było więc wyrównane. Wynik otworzyli wilczynianie, ale już trzy minuty później wyrównanie Olimpii dał Szymon Bartosik. Jeszcze przed przerwą Wilki ponownie wyszły na prowadzenie, a kolanie ponownie wyrównali. Tym razem z rzutu karnego strzelił Adam Kozajda.

Mecz rozstrzygnięty został dopiero w drugiej połowie. W 75. minucie decydującą bramkę dla kolan zanotował Konrad Lewandowski. Olimpia zwyciężyła 3:2.

Był to przedostatni mecz kontrolny kolskiego zespołu w zimowym okresie przygotowawczym. W najbliższy weekend Olimpię czeka pierwszy mecz o stawkę w 2020 roku. Zespół Tomasza Mikusika w ramach 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski zagra w niedzielę na wyjeździe z Iskrą Szydłowo. Tydzień później kolanie rozegrają ostatni sparing z Termami Uniejów.

Wilki Wilczyn - Olimpia Koło 2:3 (24' Szymon Bartosik, 37' Adam Kozajda, 75' Konrad Lewandowski)

Olimpia Koło: Jakub Zawilski - Mateusz Czajka, Konrad Cieślak, Kacper Cieślak, Adam Kozajda, Szymon Wawrzyniak, Krystian Jaroszewski, Patryk Olczyk, Konrad Lewandowski, Szymon Bartosik, Bartosz Uliński.

Ponadto zagrali: Bartosz Kordylewski, Bartosz Fret, Adam Trzeszczyński, Jakub Skiba.