Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16920) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Jak zadziała kadrowa rewolucja w Sokole? W sparingach remisy

Dodano: 25.02.2020 12:31
Źródło: LM.pl

Sześciu zawodników trafiło zimą do Sokoła Kleczew, dziesięciu z Sokoła zimą odeszło. Klub po niezbyt udanej rundzie jesiennej postawił na kadrową rewolucję.

To była najsłabsza runda jesienna w wykonaniu Sokoła Kleczew od momentu awansu do III ligi. Zespół z naszego regionu jeszcze nigdy nie miał tak mało punktów i nie zajmował tak niskiej pozycji po pierwszej części sezonu. Jesienią Sokół miał problem głównie w ataku. Zimą postawił na radykalne rozwiązania, przebudowując kadrę.

Największe zmiany dotyczyły głównie środka pola. Z klubem pożegnali się jego wieloletni zawodnicy, jak Tomasz Kowalczuk, czy Jakub Dębowski oraz ci, którzy jesienią się nie sprawdzili, jak np. Filip Brzostowski, czy Dominik Drzewiecki. Sokół bardzo szybko zakontraktował w ich miejsce nowych piłkarzy. Już na pierwszym treningu pojawili się m.in. Mateusz Majer, czy Maciej Adamczewski.

Zmiany nie ominęły też defensywy, choć wynikały one głównie z tego, że zawodnicy Sokoła dostali oferty z lepszych klubów. Do Elany Toruń powrócił Jakub Banach, a do Kotwicy Kołobrzeg przeniósł się Michał Kozajda. To spore osłabienia, ale i na to kleczewski klub znalazł receptę, pozyskując doświadczonego Dawida Śniega oraz Adriana Kaliszana.

Głównym zadaniem podczas zimowego okresu przygotowawczego było stworzenie z tych wszystkich nowych piłkarzy drużyny. Wyniki sparingów nie przerażają, choć na razie trudno powiedzieć, czy Sokół przełamał strzelecką niemoc. Żadnego meczu kleczewianie nie przegrali, ale też wygrali zaledwie jeden. Większość zakończyła się remisami, w tym dwa - bezbramkowymi. 

Po raz pierwszy w historii piłkarze Sokoła nie mogą przystąpić do rundy wiosennej bez presji walki o utrzymanie. Co prawda ich pozycja wyjściowa jest bardzo dobra, ale dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową może szybko zostać przez rywali zniwelowane. Rundę jesienną kleczewianie rozpoczęli świetnie, dopiero później coś się w grze Sokoła zacięło. Pierwsze mecze na wiosną pokażą, czy trener Łukasz Cichos znalazł rozwiązanie tego problemu.

Bilans sparingów: 1-4-0
Bilans bramek: 5:3
Najlepsi strzelcy: Tomasz Koziorowski (3), Maciej Adamczewski (1), Sebastian Śmiałek (1)
Przyszli: Dawid Śnieg (obrońca), Adrian Kaliszan (obrońca), Mateusz Majer (pomocnik), Maciej Adamczewski (pomocnik), Konrad Mechowski (napastnik), Łukasz Zagdański (napastnik)
Odeszli: Dawid Kołodziejczak (bramkarz), Michał Kozajda (obrońca), Jakub Banach (obrońca), Dominik Drzewiecki (pomocnik), Marcel Koziorowski (pomocnik), Filip Brzostowski (pomocnik), Tomasz Kowalczuk (pomocik), Jakub Dębowski (pomocnik), Szymon Szczęsny (pomocnik, wypożyczenie), Wiktor Kacprzak (napastnik, wypożyczenie). 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.