Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16927) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Kiedy inwestować w rozwój kadr poprzez szkolenia zamknięte?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.02.2020 12:07

Szkolenia zamknięte czy szkolenia otwarte – oba typy zajęć nastawionych na rozwijanie kompetencji pracowników mają swoje zalety i powinny znaleźć miejsce w polityce firmy. Możesz jednak się zastanawiać, w jakich sytuacjach szkolenia na zamówienie są najlepszym rozwiązaniem. Oto najważniejsze informacje na ten temat.
 

Czym dokładnie są szkolenia zamknięte?

Szkolenia zamknięte to takie, które są organizowane dla wybranej, konkretnej grupy osób. Najczęściej są one realizowane dla pracowników konkretnej firmy lub grupy kapitałowej. Zainteresowani spoza wskazanej organizacji nie mają możliwości zapisania się na takie zajęcia, jak ma to miejsce w przypadku szkoleń otwartych.

Warto wiedzieć, że:

  • są to szkolenia szyte na miarę – zlecający ich przeprowadzenie ma zatem realny wpływ na zakres merytoryczny spotkania,
  • są one organizowane w miejscu i czasie odpowiadającym kierownictwu firmy – można zatem wybrać dowolny dzień, najlepiej pasujący do harmonogramu działań w firmie,
  • na takich szkoleniach można omawiać konkretne przypadki związane z codzienną pracą danej firmy – bez obaw o poufność informacji.

"Powinniśmy mieć świadomość, że koszt organizacji szkolenia na zamówienie będzie wyższy niż wysłanie pracownika na kurs czy szkolenie otwarte." - mówi Anna Gajewska z portalu szkoleniowego WeLearn.pl. Często również to po stronie zleceniodawcy są obowiązki związane z organizacją spotkania, np. zapewnieniem sali, cateringu czy poinformowaniem uczestników o terminie.
 

Kiedy warto inwestować w szkolenia na zamówienie?

Szkolenia szyte na miarę sprawdzą się przede wszystkim, gdy:

  • do przeszkolenia jest większa grupa pracowników – wówczas jest to również rozwiązanie bardziej ekonomiczne,
  • temat podejmowany na szkoleniu jest ściśle związany ze specyfiką działania firmy – np. z wewnętrznymi procesami czy oferowanymi produktami,
  • zależy Ci na położeniu większego nacisku na rozwój indywidualnych kompetencji poszczególnych pracowników,
  • istotne jest precyzyjne dopasowanie terminu i miejsca szkolenia do potrzeb organizacji (np. myślisz o szkoleniu wyjazdowym),
  • temat szkolenia jest złożony i zachodzi potrzeba omówienia go w mniejszej grupie, przez dłuższy czas.

Jak zatem widać, spiszą się one dobrze w określonych sytuacjach. Nie warto jednak opierać się wyłącznie na zamkniętej formule. Szkolenia otwarte także mają swoje atuty – np. pozwalają zyskać świeże spojrzenie na dany problem oraz pozwalają nawiązywać kontakty branżowe. Co więcej są one powszechnie dostępne, również dla mieszkańców Konina i całej Wielkopolski. Najszersza ofert szkoleń otwartych dostępna jest oczywiście w Poznaniu - listę takich szkoleń znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/poznan. Króka analiza pokazuje, że w formula otwartej znajdziemy szkolenie właściwie na każdy temat. Warto więc korzystać z tej możliwości, zwłaszcza jeśli mamy do przeszkolenia niewielkie grono pracowników i w krótkim czasie.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rozwój,   kadry,   szkolenia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.