LM.plSportMistrzostwa Europy Juniorek w Szabli. Zawodniak odpadła w grupie

Mistrzostwa Europy Juniorek w Szabli. Zawodniak odpadła w grupie

54. miejsce w turnieju indywidualnym i szóste w drużynowym wywalczyła Małgorzata Zawodniak podczas Mistrzostw Europy Juniorek w Szabli.

Zawodniak była jedyną reprezentantką KKSz Konin, która zakwalifikowała się na mistrzostwa Europy. W turnieju indywidualnym koninianka rozpoczęła rywalizację od zmagań grupowych. Wygrała tam tylko jedną walkę - 5:3 z Azerką Ayselą Ahadovą, a pięć pozostałych przegrała. Szablistka KKSz Konin nie awansowała do fazy pucharowej i zajęła ostatecznie 54. miejsce na 63 startujące zawodniczki.

Zawodniak wraz z koleżankami z polskiej reprezentacji rywalizowała również w turnieju drużynowym. W pierwszym starciu Polki pokonały Ukrainki 45:26, a następnie przegrały z Węgierkami 32:45. Następnie biało-czerwone zwyciężył jeszcze z Niemkami 45:30 i przegrały z Francuzkami 41:45, zajmując ostatecznie szóste miejsce na trzynaście startujących drużyn.

Kolejne występy konińskich szermierzy na arenach międzynarodowych już w najbliższy weekend. W Grecji o punkty potrzebne do kwalifikacji olimpijskiej walczyć będzie podczas Pucharu Świata Seniorek Sylwia Matuszak.