Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportWysoka porażka Startu Konin w Buku. Pojechali w dwunastu

Wysoka porażka Startu Konin w Buku. Pojechali w dwunastu

W okrojonym składzie musiał rywalizować w weekend Start Konin. W Buku koninianie przegrali z tamtejszym Spartakusem 13:31.

Walczący o mistrzostwo III ligi Spartakus już sam w sobie nie był łatwym rywalem dla Startu Konin. Dodając do tego okrojoną kadrę konińskiej drużyny (Start pojechał do Buku w dwunastkę) zadanie stało się naprawdę ciężkie. Gospodarze przeważali od pierwszych minut, regularnie trafiał Kacper Napierała. Po pierwszej połowie Spartakus prowadził 18:6.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Spartakus rozpoczął od mocnego uderzenia, rzucając pięć bramek z rzędu. Później gra się bardziej wyrównała. Ostatecznie Start Konin przegrał 13:31.

Koninianie, pomimo porażki, pozostali na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Kolejny mecz już w najbliższy piątek. Start podejmie Stal II Gorzów Wlkp.

Spartakus Buk - Start Konin 31:13 (18:6)

Start Konin: Przemysław Hejna, Piotr Różycki - Jakub Ogrodowczyk, Marcel Urbański (3), Adrian Grzelka (3), Dominik Urbański, Mateusz Góralski (3), Jan Popiela, Piotr Jankowski (1), Bartosz Derdziński, Rafał Kałecki (1), Janusz Kostrzewa (2).