Dzisiaj jest niedziela 28 lutego 2021, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18093) SPORT FORUM FIRMY (5585) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Me ... (0)Czwartkowe spotkania z uczelnią. Wykłady dla miesz ... (0)

Kluby chcą grać sparingi, WZPN zabrania arbitrom sędziowania

Dodano: 11.03.2020 11:24
Źródło: LM.pl

- Nie ma zgody na prowadzenie przez wielkopolskich sędziów zawodów sparingowych - taki komunikat wydał WZPN. To odpowiedź na plany klubów, które wobec zawieszenia rozgrywek organizują sobie mecze sparingowe.

We wtorek Wielkopolski ZPN podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek piłkarskich od IV ligi w dół do 23 marca bieżącego roku. Decyzja co do rozgrywek III ligi ma zapaść w czwartek. Taki krok spotkał się z krytyką części środowiska piłkarskiego. - Zawieszenie rozgrywek, czyli już wszystkie drużyny szukają sparingpartnera na weekend - czytamy w jednym z komentarzy na profilu FB Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Wiadomo już, że te sparingi mogą odbyć się (tego WZPN zakazać nie może), ale na pewno bez obsady sędziowskiej. - Decyzją prezesa Wielkopolskiego ZPN, Pawła Wojtali, ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia, w okresie zawieszenia rozgrywek nie ma zgody na prowadzenie przez wielkopolskich sędziów zawodów sparingowych - czytamy w jeszcze jednym komunikacie wojewódzkiego związku. Temat również rozwinięty został na profilu FB WZPN: - Organizator rozgrywek też ponosi odpowiedzialność, choćby wobec osób funkcyjnych wyznaczonych do obsługi meczu. W obecnej sytuacji minimalizacja ryzyka została uznana za właściwą drogę.

Decyzja WZPN oznacza, że zawieszona zostaje runda wiosenna IV ligi z udziałem m.in. Olimpii Koło. W najbliższy weekend nie wystartuje też V liga i klasa okręgowa, które rundę wiosenną miały właśnie rozpocząć. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.