Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17723) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...Zielonym do góry EXTRA. Szeptuchy i rośliny wokół ... (3)

Co się stanie, jeżeli sezon piłki nożnej nie będzie dokończony?

Dodano: 13.03.2020 12:35
Źródło: LM.pl

Wobec epidemii koronawirusa SARS-COV-2 realne jest niedokończenie sezonu piłkarskiego. Co to oznacza dla klubów z naszego regionu?

Nadzwyczajna sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała całkowite zawieszenie wszystkich rozgrywek piłkarskich w naszym regionie. Nie gra III liga, nie gra IV liga, nie grają ligi niższe, ani kobiece. To oczywiście powoduje pytania - co z klasyfikacjami ligowymi, jeżeli sezonu nie uda się dokończyć.

W pewnym stopniu te wątpliwości rozwiewa wczorajsza uchwała PZPN. Zgodnie z nią sezon może zostać zakończony dosłownie w każdym momencie. Może być więc tak, że zostanie rozegrany do końca (jeżeli sytuacja na to pozwoli), może zostać rozegrany częściowo albo, w najgorszym przypadku, zakończony na podstawie aktualnych klasyfikacji. Co ważne - czas na zakończenie sezonów w niższych ligach upływa 30 czerwca 2020 roku. Po tym dniu nie mogą być rozgrywane już żadne mecze aktualnego sezonu.

W przypadku III i IV ligi daje więc to dodatkowe dwa tygodnie zapasu na dogranie sezonu. Jeszcze większy zapas ma kobieca Ekstraliga, która planowo miała zakończyć się już w maju. Co ważne, jako pierwsze rozgrywane mają być mecze zaplanowane w terminarzu jako najwcześniejsze. Spotkania mogą być planowane w dowolnych terminach, nie tylko w weekendy. 

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy w ogóle sezony uda się wznowić. W tym czarnym scenariuszu jako obowiązujące przyjęte zostaną aktualne klasyfikacje ligowe. To oznacza, że np. z lig spadną drużyny, które obecnie znajdują się w strefach spadkowych, m.in. Górnik Konin (III liga), Olimpia Koło (IV liga), czy Tulisia Tuliszków (V liga).

Jednocześnie jednak wszystkie te postanowienia mogą jeszcze ulec zmianom. - Upoważnia się Komisję ds. Nagłych PZPN do podejmowania bieżących decyzji w pilnych sprawach z zakresu oficjalnych rozgrywek piłkarskich na terytorium RP, w tym w szczególności rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, wynikających z aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski - czytamy w uchwale PZPN. 

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.