Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16680) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (3)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Sokół i Górnik nie trenują. Cichos i Dziubek o nietypowym czasie

Dodano: 16.03.2020 15:28
Źródło: LM.pl

I Sokół Kleczew, i Górnik Konin zawiesili treningi drużyn seniorów. O wyzwaniach związanych z czasem epidemii mówią trenerzy obu zespołów - Łukasz Cichos i Grzegorz Dziubek.

Treningi z Endomondo i rozpiskami

Już od zeszłego tygodnia treningi drużyny seniorów zawiesił Sokół Kleczew. - Przystosowujemy się do zaleceń ogólnopolskich - zostajemy w domu, trenujemy indywidualnie, każdy w swoim miejscu zamieszkania. Nie ma paniki, bo ten sposób jest przez nas już sprawdzony. W taki sposób przygotowywaliśmy się przed każdą rundą, taki etap przechodziliśmy. Piłkarze mieli swoje rozpiski, biegali z Endomondo, zrzucali swoje treningi, więc ten trening jest monitorowany, lepiej lub gorzej. Jeżeli są jakieś problemy to komunikujemy się telefonicznie i je rozwiązujemy - tłumaczy Łukasz Cichos, trener drużyny seniorów. 

Największym wyzwaniem według niego jest przyszłość i jak długi będzie okres zagrożenia koronawirusem. - W okresie przygotowawczym sytuacja jest bardziej komfortowa - wiemy, na jak długo trzeba to zaplanować i co chcemy osiągnąć. Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana.

Od poniedziałku treningi seniorów zawiesił też Górnik Konin. Decyzję podjął zarząd klubu. - Ja bym same treningi prowadził dalej - mówi trener Grzegorz Dziubek. - To jest grupa osiemnastu chłopców, więc poniżej 50 ludzi, są skoszarowani w jednym miejscu, mamy ich wtedy pod kontrolą. A tak każdy jest w swoim mieście, większe ryzyko zarażenia. 

Podobnie, jak w Sokole Kleczew, również biało-niebiescy będą mieli rozpisany indywidualny plan treningowy. - Dzisiaj wieczorem go dostaną. Mniej więcej wiedzą, co będzie przesłane, rozmawialiśmy już o tym wcześniej. Dzisiaj na mailu potwierdzenie, co konkretnie mają robić - zapowiada szkoleniowiec Górnika. 

Brak gry będzie miał swoje konsekwencje

Obaj szkoleniowcy podkreślają jednak, że nawet najlepszy trening indywidualny nie zastąpi treningów i gry drużynowej. - Wiadomo jakie jest podejście zawodników, gdy mają zrobić to sami - jeden zrobi to na sto procent, drugi na 50 procent, a trzeci w ogóle nie zrobi. Musimy ufać, że piłkarze mają świadomość, że chcą grać w piłkę nadal i będą to robić. To się dopiero okaże, jak wrócą i po tygodniu, czy dwóch posypią się kontuzje, czy nie - ocenia Grzegorz Dziubek. 

następna
strona 1/2

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.