Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17902) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / -1oC
Jutropogoda
4 / -2oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy jednej z konińskich parafii działa "antywirus ... (10)Konin. Prezydent wprowadza pakiet pomocy przedsięb ... (8)

Sokół i Górnik nie trenują. Cichos i Dziubek o nietypowym czasie

Dodano: 16.03.2020 15:28
Źródło: LM.pl

- Korzystając ze swoich doświadczeń, przede wszystkim jako zawodnika, w ten sposób formy nie da się do końca utrzymać. Przede wszystkim z jednego powodu - rozbrat z piłką ma ogromne znaczenie, a piłka nożna to gra zespołowa - mówi natomiast Łukasz Cichos. - Cechy motoryczne, wytrzymałość, siła, jesteśmy w stanie to utrzymać na odpowiednim poziomie. Jesteśmy dobrze przygotowani. Sami piłkarze są zaniepokojeni, bo czuli się dobrze przygotowani i obawiają się, że z tego powodu stracą formę. 

Co dalej z sezonem?

Znakiem zapytania jest także forma dogrania obecnego sezonu do końca. Nie wiadomo, czy uda się to zrobić. Uchwałę o możliwości wcześniejszego zakończenia rozgrywek wydał już PZPN. Jej wprowadzenie może wiązać się ze spadkiem Górnika Konin. Zespół z Konina zajmuje bowiem obecnie miejsce pod kreską. Według trenera Grzegorza Dziubki dobrym rozwiązaniem byłoby powiększenie ligi. - Są przymiarki, by zrobić to, jak bodaj w Niemczech - same awanse, bez spadków. Kluby porobiły zakupy, inwestycje w zawodników i teraz po rozegraniu jednej kolejki mają spaść? Jest to mega krzywdzące dla wszystkich w kraju. Niemcy zrobili tak, że nikt nie spada, liga jest powiększona o zespoły, które miałyby awansować. 

Jak mówi, nie pamięta tego typu sytuacji w historii. - Jedyne odwoływane kolejki, które pamiętam, odwoływane były z powodu przeciągającej się zimy - mówi. - W ,,nowoczesnej" piłce mamy problem z zagraniem na boisku zaśnieżonym, na boisku, gdzie stoi woda. Za moich czasów, gdy ja grałem w piłkę, to się grało na śniegu. Piłkę sprowadziliśmy do sportu cieplarnianego. Kiedyś piłka była sportem, który wywodził się z gorszych stref. To byli ludzie, którzy potrafili grać w wielkim błocie i w wielkim śniegu. To dla nich nie był problem. 

- Żyjemy w takich czasach, że trzeba być bardzo elastycznym i zmieniać się każdego dnia - mówi natomiast Łukasz Cichos. - To jest kolejne nowe doświadczenie, tak to traktuję. Ten czas chcę spędzić na tym, by pewne rzeczy sobie przemyśleć, spojrzeć na to z boku i uzupełnić swoją wiedzę. Szukam pozytywów.

poprzednia
strona 2/2

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.