Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17780) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Bańkowe szaleństwo na Chorzniu. Zabawa dla ... (0)Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)

Co z olimpijską kwalifikacją Matuszak? PZSzerm nie podjął decyzji

Dodano: 18.03.2020 12:33
Źródło: LM.pl

Zawieszenie startów polskich szermierzy w międzynarodowych zawodach wpłynęło na walkę o miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Polski Związek Szermierczy nie podjął jeszcze decyzji, jak rozstrzygnąć tę sytuację.

Przypomnijmy, 10 marca Polski Związek Szermierczy podjął decyzję o odwołaniu wszystkich krajowych zawodów oraz wycofania polskich zawodników z imprez międzynarodowych. Ma to spory wpływ w walce o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. O takie miejsce walczy m.in. Sylwia Matuszak, szablistka Konińskiego Klubu Szermierczego.

Celem koninianki był turniej kwalifikacyjny. By się tam dostać Matuszak musiała być najlepsza spośród Polek w trzech punktowanych Pucharach Świata Seniorek. Odbyły się dwa - w Montrealu i Atenach. Koninianka zajmowała po nich trzecie miejsce z siedmioma punktami na koncie. Ta klasyfikacja mogła się jednak jeszcze diametralnie zmienić, w końcowym rozrachunku liczyłyby się bowiem dwa najlepsze wyniki z trzech zawodów.

Ostatni punktowany Puchar Świata Seniorek miał odbyć się w najbliższy weekend. Został jednak czasowo odwołany. Zawieszone zostało również rozgrywanie turniejów kwalifikacyjnych. - Jesteśmy w stałym kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, który jest w pełni poinformowany o naszej sytuacji. Wnioskujemy o wydłużenie czasu na kwalifikacje dla szermierki - czytamy na stronie Międzynarodowej Federacji Szermierczej.

Decyzji odnośnie krajowych klasyfikacji nie podjął też jeszcze Polski Związek Szermierczy. - Póki co wszystkie turnieje są zawieszone. Nie wiemy, czy i kiedy będziemy mogli wznowić rywalizację. Czekamy również na decyzje FIE dotyczącą sposobu wyłaniania reprezentantów na Igrzyska Olimpijskie. Mamy więc zbyt mało danych, aby podejmować jakiekolwiek decyzje, ale jesteśmy każdego dnia w kontakcie z FIE i monitorujemy sytuację na bieżąco - informuje Jacek Słupski, dyrektor generalny PZSzerm. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.