Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17832) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Miało być przełamanie, a było lanie. Górnik przedo ... (0)Konin. Bańkowe szaleństwo na Chorzniu. Zabawa dla ... (0)

Dotacje. Bieżnia w Rzgowie, infrastruktura turystyczna w Skulsku

Dodano: 20.03.2020 11:58
Źródło: LM.pl

Dwie gminy z powiatu konińskiego otrzymają dofinansowanie od Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rozwój infrastruktury turystycznej i sportowej. Łącznie 95 tys. zł trafi do Skulska i Rzgowa.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął konkursy na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury turystycznej i sportowej. Na wojewódzką dotację załapały się dwie gminy z powiatu konińskiego - Skulsk i Rzgów.

Skulsk otrzyma pieniądze na rozbudowę infrastruktury turystycznej w miejscowości Łuszczewo. To jeden z punktów na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Na inwestycję Samorząd Województwa Wielkopolskiego wykłada 35 tys. zł. Z całej Wielkopolski spłynęły 23 projekty. Propozycja gminy Skulsk znalazła się w dziesiątce zakwalifikowanych do dotacji, otrzymując trzecią ocenę.

60 tys. zł trafi natomiast do gminy Rzgów, tym razem z konkursu na zadania z zakresu infrastruktury sportowej. Za te pieniądze gmina wybuduje bieżnię lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Rzgowie. O środki z tego programu aplikowało szesnaście samorządów. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Gmina Rzgów :)
Dodano: 20.03.2020 18:35    Przez: ~aaa
Brawo Gmina Rzgów
Dodano: 20.03.2020 18:37    Przez: ~aaa
Znowu Rzgów a gdzie inne miejscowości z gminy??
Dodano: 21.03.2020 10:18    Przez: Tomek Nowak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.