Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15679) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Igrzyska Olimpijskie przełożone. Goiński: „To dobra decyzja”

Dodano: 25.03.2020 12:50
Źródło: LM.pl

We wtorek MKOl poinformował o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 rok. To oznacza, że o rok wydłuży się walka o wyjazd na te Igrzyska dla Sylwii Matuszak i Mateusza Goińskiego.

Spośród konińskich sportowców największe szanse na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie miała dwójka zawodników - szablistka KKSz Konin Sylwia Matuszak i pięściarz Zagłębia Konin Mateusz Goiński. Obojga epidemia koronawirusa dopadła w samym środku kwalifikacji.

Polscy pięściarze w momencie ogłaszania stanu zagrożenia przebywali w Londynie, walcząc w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym. Mateusz Goiński na te kwalifikacje akurat nie pojechał. - Miałem powiedziane, że pojadę na drugie. Większość zawodników po tych pierwszych kwalifikacjach musiała przechodzić kwarantannę. Jest to zaburzenie treningu - ocenia pięściarz Zagłębia Konin.

Drugi, Światowy Turniej Kwalifikacyjny, miał odbyć się w maju w Paryżu. Już wcześniej AIBA, organizator pięściarskich kwalifikacji, odwołał wydarzenie. We wtorek MKOl zadecydował natomiast o przełożeniu całych Igrzysk Olimpijskich. - Uważam, że to bardzo dobra decyzja - mówi Mateusz Goiński. - Przesunięcie Igrzysk sprawia, że każdy będzie miał szansę się do nich przygotować.

W podobnej sytuacji, co Mateusz Goiński, była Sylwia Matuszak. Konińska szablistka wzięła udział w dwóch z trzech punktowanych Pucharów Świata i cały czas walczyła o miejsce w turnieju kwalifikacyjnym. Do wyjazdu na trzeci Puchar Świata w Sint-Niklaas nie doszło, a system kwalifikacyjny został zawieszony. Tydzień temu Jacek Słupski, dyrektor generalny PZSzerm informował: - Nie wiemy, czy i kiedy będziemy mogli wznowić rywalizację. Czekamy również na decyzje FIE dotyczącą sposobu wyłaniania reprezentantów na Igrzyska Olimpijskie. Mamy więc zbyt mało danych, aby podejmować jakiekolwiek decyzje, ale jesteśmy każdego dnia w kontakcie z FIE i monitorujemy sytuację na bieżąco.

Wobec decyzji MKOl turnieje kwalifikacyjne również zostaną przełożone, a Polski Związek Szermierczy będzie musiał zadecydować o sposobie wyłaniania na nie polskich reprezentantów. Na razie nie wiadomo, czy dotychczas zgromadzone punkty będą liczyć się w nowym systemie kwalifikacji, czy może cała rywalizacja rozpocznie się od nowa.

Okres narodowej kwarantanny to duże wyzwanie dla sportowców. - Staram się raz dziennie ruszać - jakiś bieg, ćwiczenia w domu - mówi Mateusz Goiński. Jak jednak ocenia, taki trening nie zastąpi prawdziwych przygotowań: - Z dnia na dzień coraz bardziej się zaostrza ta kwarantanna. W chwili obecnej zostało tylko ćwiczenie w domu. Na salę już nie chodzę, w domu robię tylko ćwiczenia na podtrzymanie, ale wiadomo, że to jest mało.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.