Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16988) SPORT FORUM FIRMY (5548) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spłonął autobus PKS. Strażacy gasili też samochód ... (5)Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)

PZPN ogłosił pakiet pomocowy. Skorzystają wszystkie kluby

Dodano: 27.03.2020 12:29
Źródło: LM.pl

Ponad 116 mln zł ma wynieść pakiet pomocowy dla klubów piłkarskich przygotowany przez PZPN. Na różnego rodzaju formy wsparcia załapią się kluby z wszystkich lig.

III liga z bezpośrednim dofinansowaniem

Po 20 tys. zł otrzymać ma każdy klub z III ligi w tym sezonie. To na ten moment najważniejsza deklaracja PZPN. Związek podtrzymuje również wypłatę nagród z Pro Junior System w pełnej wysokości. Z tych pieniędzy na ten moment nie skorzysta jednak ani Sokół Kleczew, ani Górnik Konin. Oba zespoły są poza premiowaną czwórką. Górnikowi brakuje niewiele, przy wznowieniu rozgrywek mógłby jeszcze o pieniądze z PJS powalczyć, musiałby jednak jednocześnie wydostać się ze strefy spadkowej.

Oprócz 20 tys. zł na każdy klub PZPN deklaruje kolejne cztery miliony złotych do podziału między III-ligowców w przyszłym sezonie. Ile dokładnie dostałby każdy z klubów będzie wiadome, gdy wyklaruje się liczba startujących zespołów. Szacunkowo może to być ok. 72 tys. zł.

Zawieszone składki dla niższych lig

Kluby z niższych lig na ten moment nie mogą liczyć na tak bezpośrednie dofinansowanie. PZPN proponuje im jednak zawieszenie opłat ryczałtowych na jeden sezon. Ta pomoc ma objąć wszystkie kluby od III ligi do C-klasy. W zależności od klasy rozgrywkowej da to oszczędność klubom w wysokości od 300 do 2000 zł. 

Podwojenie dla kobiet

PZPN zapowiedział również wzmocnienie planu rozwoju piłkarstwa kobiecego, którego wdrożenie rozpoczęło się w tym sezonie. Wszystkie zaproponowane przez związek kwoty mają ulec w przyszłym sezonie podwojeniu. Oznacza to po 100 tys. zł dla klubów ekstraligowych, 50 tys. zł dla klubów z I ligi i po 20 tys. zł dla klubów z II ligi. Nagrody finansowe w Ekstralidze i Pucharze Polski mają wynieść łącznie 1,4 mln zł.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.