Dzisiaj jest wtorek 22 września 2020, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17995) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Uderzył kolegę kijem baseballowym. Odpowie p ... (0)Mistrzostwa Okręgu na Jeziorze Pątnowskim. 60 lat ... (0)

Sokół i Górnik nie zagrają w III lidze? PZPN chce zmiany nazw lig

Dodano: 7.04.2020 11:04
Źródło: LM.pl

Już w przyszłym sezonie Sokół Kleczew i Górnik Konin mogą nie grać w III lidze. PZPN szykuje się do zmiany nazw poziomów rozgrywkowych.

Już w przyszłym sezonie niektóre zespoły piłkarskie mogą grać w zupełnie innych ligach. To efekt pomysłu Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, który chce zreformować nazewnictwo lig piłkarskich w Polsce. Według jego pomysłu zniknąć ma m.in. IV liga.

Obecne nazewnictwo, wzorowane na angielskim, obowiązuje od 2008 roku. Jego największym problemem jest niezgodność nazwy z faktycznym poziomem rozgrywek. I tak - I ligą nazywany jest drugi poziom rozgrywek, II ligą poziom trzeci, a III ligą (w której grają m.in. Sokół Kleczew i Górnik Konin) - czwarty poziom rozgrywek. Z jednej strony podnosi to prestiż niższych lig, z drugiej strony jest niezgodne z faktami.

Boniek chce to nazewnictwo uporządkować. Pierwszy poziom rozgrywek ma być nazywany tak jak do tej pory Ekstraklasą lub, co nowe, I ligą. Drugi poziom ma być II ligą itd. Większe zmiany mają następować w niższych ligach. Propozycja wygląda następująco:

Pierwszy poziom: Ekstraklasa lub Ekstraklasa I liga - w zależności od decyzji organu prowadzącego rozgrywki
Drugi poziom: II liga - dotychczasowa I liga
Trzeci poziom: III liga - dotychczasowa II liga
Czwarty poziom: Liga Międzywojewódzka - dotychczasowa III liga
Piąty poziom: Liga Wojewódzka - dotychczasowa IV liga
Szósty poziom: Liga Okręgowa
Siódmy poziom: A Klasa
Ósmy poziom: B Klasa
Dziewiąty poziom: C klasa - w przypadku rozgrywek prowadzonych na tym poziomie przez dany Wojewódzki ZPN.

Co to oznacza dla drużyn z naszego regionu? Gdyby reformę wprowadzić dziś, Sokół Kleczew i Górnik Konin nie grałyby już w III lidze, ale w Lidze Międzywojewódzkiej. Olimpia Koło występowałaby w Lidze Wojewódzkiej, a nie w IV lidze. V liga zastąpiona byłaby Ligą Okręgową, klasa okręgowa - A Klasą, A Klasa - B Klasą, a obecna B Klasa - C Klasą. 

Pomysł konsultowany jest obecnie z prezesami wojewódzkich związków. Zmiany mogą zostać wprowadzone już w przyszłym sezonie, ostateczny termin decyzji PZPN wyznaczył sobie jednak na 30 czerwca 2021 roku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   IV liga,   PZPN,   Sokół Kleczew,   Górnik Konin,   zmiana nazw rozgrywek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.