Dzisiaj jest piątek 22 stycznia 2021, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17306) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni pr ... (3)KKF wraca do grania. I to od razu w Halowym Puchar ... (0)

Medyk i Olimpia zaczynają trenować, Górnik i Sokół jeszcze nie

Dodano: 4.05.2020 13:48
Źródło: LM.pl

W poniedziałek i wtorek pierwsze treningi po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa mają odbyć piłkarki i piłkarze Medyka Konin i Olimpia Koło. Decyzji o powrocie do zajęć nie podjęli jeszcze III-ligowcy.

Najnowsze rozporządzenia rządowe dotyczące obostrzeń w czasie epidemii koronawirusa dopuściły otwarcie boisk i stadionów piłkarskich. Od poniedziałku trenować na nich może jednocześnie maksymalnie sześć osób osób plus trener (w zespołach grających w ligach niezawodowych). Po ponad miesiącu zawieszenia kluby piłkarskie mogą więc wrócić do zajęć.

W naszym regionie decydują się na to tylko niektóre. Już w poniedziałek trening ma mieć IV-ligowa Olimpia Koło. - Jednostki treningowe będą odbywać się na Stadionie Miejskim w Kole, w grupach sześcioosobowych. Jaka forma tych zajęć będzie przyjęta jeszcze dokładnie nie wiem. Z dnia na dzień jest zbyt wiele zmian i muszę to wszystko na spokojnie przeanalizować, żeby te grupy podzielić. Będziemy trenować trzy razy w tygodniu. Trening będzie na pewno krótszy niż półtorej godziny - informował w rozmowie ze stroną internetową kolskiego klubu trener Olimpii Tomasz Mikusik.

Od wtorku do treningów mają również powrócić piłkarki Medyka Konin. Zawodniczki konińskiego klubu trenowały do czasu, aż zajęć grupowych zabronił rząd, a teraz mają powrócić do budowania formy w przypadku ewentualnego wznowienia sezonu.

Takiej decyzji wciąż nie ma. O tym, jak będzie wyglądał sezon od III ligi w dół i w rozgrywkach kobiecych władze piłkarskie mają zadecydować do 11 maja. Na tę decyzję czeka Górnik Konin i od niej uzależnia powrót do treningów. Pod koniec kwietnia portal Onet cytował bowiem Marka Koźmińskiego, wiceprezesa PZPN, który twierdził, że sezon od III ligi w dół może zostać anulowany. W takim przypadku powrót do treningów nie miałby w ogóle sensu.

Decyzji o powrocie do zajęć nie ma jeszcze również w Sokole Kleczew. Drugi z III-ligowców z naszego regionu wstrzymuje się na razie ze wznowieniem zajęć. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych dniach. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.