Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18246) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 16oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Nie ma decyzji! Wciąż nie wiadomo, co z Ekstraligą i III ligą

Dodano: 12.05.2020 15:24
Źródło: LM.pl

Wtorkowe posiedzenie zarządu PZPN wciąż nie wyjaśniło, co będzie dalej z sezonami Ekstraligi i III ligi. 

Podczas wtorkowego posiedzenia zarządu PZPN miały zapaść decyzje dot. rozgrywek III ligi i lig kobiecych. Do tej pory wiadome było jedynie, że ligi od IV w dół kończą sezon (zadecydowały o tym w porozumieniu związki wojewódzkie), a ligi od Ekstraklasy do II mają zacząć grać w okolicach przełomu maja i czerwca.

Co z III ligą? Nadal nie wiadomo. Najpierw wojewódzkie związki postanowiły przekazać decyzję dot. tych rozgrywek do PZPN. W tym sezonie to wojewódzkie związki są organizatorem rozgrywek, ale już od przyszłego miał się tym zająć PZPN. We wtorek związek krajowy postanowił jednak, że w sezonie 2020/2021 III liga nadal będzie podlegać związkom wojewódzkim, a co za tym idzie, to właśnie one mają zadecydować, co zrobić z aktualnym sezonem. 

Za organizację rozgrywek III ligi gr. II, w której występują m.in. Sokół Kleczew i Górnik Konin, odpowiada Wielkopolski ZPN. Po zakończonym posiedzeniu zarządu PZPN wojewódzki związek wydał komunikat, w którym poinformował, że decyzję dot. III ligi ogłosi 14 maja, po posiedzeniu własnego zarządu. 

PZPN nie podjął też żadnej decyzji dotyczącej lig kobiecych, w tym Ekstraligi. Decyzja, od której zależy m.in. najbliższa przyszłość Medyka Konin, odroczona została do 24 maja. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.