Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17878) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
7 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wydarzenia kulturalne z regionu konińskiego w darm ... (0)Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (1)

Juniorki Medyka miały szansę na tytuł. Zabrała ją epidemia

Dodano: 14.05.2020 13:43
Źródło: LM.pl

Pierwsze miejsce po dziesięciu kolejkach w grupie północnej Centralnej Ligi Juniorek U-17 zajmowały piłkarki Medyka Konin. O tytuł mistrzowski jednak nie powalczą, bo PZPN zakończył właśnie sezon w tych rozgrywkach bez wyłaniania najlepszej drużyny.

To miał być pierwszy sezon, w którym młode piłkarki z najlepszych drużyn kraju, wzorem mężczyzn, rywalizowały w Centralnych Ligach Juniorek. W rozgrywkach do lat siedemnastu nie zabrakło również Medyka Konin. Zawodniczki z Konina, do czasu epidemii koronawirusa i zawieszenia rozgrywek, radziły sobie świetnie. Po dziesięciu rozegranych meczach były liderkami tabeli z 25 punktami na koncie.

Mistrzostwa jednak nie zdobędą, PZPN postanowił bowiem w czwartek zakończyć sezon w tych rozgrywkach. - W związku z brakiem możliwości rozegrania meczów finałowych, zwycięzca tych rozgrywek nie zostanie wyłoniony - czytamy w komunikacie związku. Choć koninianki były najlepsze w swojej grupie do tej pory, pozostanie im tylko cieszyć się z dotychczasowych wyników i liczyć na udaną rywalizację w przyszłym sezonie. Utrzymanie w CLJ bowiem wywalczyły.

Smaku rywalizacji na ogólnopolskim poziomie posmakowały jedynie piłkarki drużyny do lat piętnastu, która również grała w CLJ. W przypadku młodszych zawodniczek rozgrywki wystartowały jednak dopiero wiosną. Medyk zdołał rozegrać jeden mecz, przegrywając 0:5 z SF Lejdis Luboń. Ponieważ rozegranych spotkań było mało, PZPN postanowił nie ustalać końcowej kolejności w tych rozgrywkach.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.