Dzisiaj jest piątek 26 lutego 2021, imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17860) SPORT FORUM FIRMY (5584) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Litewski dominator sprawdził Medyka. Porażka jedną ... (0)Wydarzenia kulturalne z regionu konińskiego w darm ... (0)

PZPN wciąż nie zdecydował, co z Ekstraligą. W środowisku wrze

Dodano: 25.05.2020 18:07
Źródło: LM.pl

PZPN wciąż nie podjął decyzji, co zrobić z sezonem Ekstraligi, choć ostatnio wyznaczył sobie datę 24 maja jako czas ostatecznych rozwiązań. W środowisku kobiecej piłki wrze, nieoficjalny wariant mówi bowiem o zakończeniu sezonu przy obecnej sytuacji w tabeli.

Wszystkie kluby piłkarskie - od Ekstraklasy do B-klasy w piłce męskiej oraz kluby futsalowe (zarówno męskie i żeńskie) - wiedzą już, jak mają wyglądać ich rozgrywki w najbliższym czasie. Część wraca do gry, część sezony zakończyła i może już myśleć o przygotowaniach do kolejnego. Wszystkie, oprócz klubów kobiecych - te wciąż od PZPN decyzji się nie doczekały.

Związek deklarował, że podejmie takie decyzje do 24 maja. Termin jednak upłynął, a PZPN oficjalnie milczy. W sprawie, dla TVP Sport, wypowiedział się prezes Zbigniew Boniek. - Nie zależy nam na tym, żeby wszystko kończyć przy zielonym stoliku. Czekamy, czy jest możliwość, żeby przeprowadzić rozgrywki do końca. Będziemy to analizować i w najbliższych dniach podejmiemy wiążące decyzje.

Nieoficjalnie wiadomo, że w zeszłym tygodniu odbyła się videokonferencja z przedstawicielami klubów Ekstraligi. Po tym spotkaniu część klubów zaczęła przerzucać się pismami i stanowiskami dot. uzgodnień, których miano dokonać na tym spotkaniu. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zakończenie sezonu z zachowaniem obecnej tabeli - mistrzem zostałby Górnik Łęczna, a równorzędnymi wicemistrzami Medyk Konin i Czarni Sosnowiec (oba kluby mają po tyle samo punktów). Dwa nierozegrane mecze z siódmej i dwunastej kolejki pomiędzy AZS PWSZ Wałbrzych, a Olimpią Szczecin i AZS UJ Kraków, a Rolnikiem B. Głogówek uznane miałyby być za obustronne walkowery.

I przeciwko temu rozwiązaniu właśnie głośno protestuje już AZS UJ Kraków. - Drużyny te [Medyk Konin i Czarni Sosnowiec - przyp. red.] zdobyły jeden punkt więcej, rozgrywając jednocześnie o jedno spotkanie więcej, niż AZS UJ Kraków, co stoi w jawnej sprzeczności z duchem rywalizacji fair play - czytamy w oświadczeniu klubu. Krakowski klub zadeklarował jednocześnie gotowość do rozegrania zaległego spotkania z Rolnikiem B. Głogówek, przełożonego wcześniej ze względu na kolizję terminarza z rozgrywkami futsalowymi. Wygrana z ligowym outsiderem pozwoliłaby krakowiankom przeskoczyć Medyka i Czarnych, zdobyć wicemistrzostwo i historyczny medal. Możliwość rozegrania tylko tego jednego meczu odrzucił już jednak prezes Zbigniew Boniek.

Po drugiej stronie tabeli równie głośno krzyczy KKP Bydgoszcz, zespół z przedostatniego miejsca. Bydgoszczanki tracą zaledwie dwa oczka do bezpiecznego miejsca. PZPN chce jednak, by, tak jak w normalnej sytuacji, dwie drużyny ligę opuściły. - Okazało się, że jedyne ligi w hierarchii PZPN, w której będą spadki to kobiece ligi! Nikt więcej nie spadnie. W żadnej męskiej lidze nie ma spadków! Gdzie tu sprawiedliwość? - pyta w rozmowie z Expressem Bydgoskim prezes KKP Bydgoszcz.

Już wcześniej władze PZPN krytykował natomiast prezes i trener Medyka Konin Roman Jaszczak. - Dla mnie brak decyzji to jest skandal - mówił 12 maja w programie ,,Luźna gierka" po pierwszym przesuniętym terminie przez PZPN. Jednocześnie prezes Medyka apelował o unieważnienie sezonu lub zakończenie go zgodnie z uchwałą PZPN nr 3/42 z 12 marca.

Sezon kobiecej Ekstraligi zawieszony został 12 marca. Od 4 maja kluby piłkarskie otrzymały możliwość prowadzenia treningów. Piłkarki Medyka wznowiły je dzień później

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   PZPN,   Medyk Konin,   zawieszenie rozgrywekDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.