Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18098) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

46 zespołów zgłoszonych do rozgrywek z regionu konińskiego

Dodano: 26.06.2020 14:25
Źródło: LM.pl

44 zespoły od IV ligi do B-klasy i dwóch III-ligowców to drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek piłkarskich na najbliższy sezon z regionu konińskiego.

Wielkopolski ZPN opublikował listy zgłoszeniowe do lig piłkarskich. Niespodzianek raczej nie ma. Zgodnie z zapowiedziami wycofany zimą z V ligi Tur 1921 Turek nie reaktywuje na razie drużyny seniorów. Na liście nie ma również zespołu seniorów Sparty Konin. Z klasy okręgowej wycofał się natomiast LKS Ślesin. Oprócz tego zniknęły rezerwy trzech drużyn z naszego regionu - Tulisii Tuliszków, MKS Dąbie i Piasta Grodziec.

Łącznie do rozgrywek od III ligi do B-klasy przystąpi 46 zespołów z terenu powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego oraz miasta Konin. Najwięcej, bo aż siedemnaście, zagra w A-klasie. Dwanaście drużyn rywalizować będzie w klasie okręgowej, siedem w B-klasie, sześć w V lidze, a po dwie - w IV lidze i III lidze.

Zespoły od V ligi w dół czekają teraz na podział terytorialny klas rozgrywkowych. W zeszłym sezonie V-ligowcy rywalizowali z zespołami z regionu kaliskiego. Nasi reprezentanci w klasie okręgowej i A-klasie grali w dwóch różnych grupach na każdym z tych szczebli, tylko B-klasa zrzeszała w zdecydowanej większości zespoły jedynie z naszego regionu. 

36 zespołów weźmie udział w strefowym Pucharze Polski. III- i IV-ligowcy startują dopiero od poziomu wojewódzkiego. Udział w rozgrywkach strefowych jest obligatoryjny dla zespołów grających w V lidze i klasie okręgowej. Zespoły z A-klasy mogą z gry zrezygnować, a B-klasowcy mają całkowitą dowolność przy zgłoszeniach. W strefie konińskiej spośród drużyn grających w dwóch najniższych klasach rozgrywkowych chęć udziału w Pucharze Polski zgłosiło osiemnaście zespołów. Wśród nich jest pięć, które w zeszłym sezonie w rozgrywkach nie uczestniczyły: Orły Huta Łukomska, GKS II Sompolno, GKS Olszówka, LZS Karszew i WKS Sobótka.

Mecze I rundy, w której wezmą udział właśnie drużyny z najniższych szczebli, zaplanowane zostały na 1 - 2 sierpnia. 

III liga: Górnik Konin (trwa proces licencyjny), Sokół Kleczew.

IV liga: Olimpia Koło, Wilki Wilczyn.

V liga: GKS Sompolno, MKS Dąbie, Polonus Kazimierz Biskupi, SKP Słupca, Tulisia Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał.

Klasa okręgowa: Baszta Przedecz, Czarni Ostrowite, Kasztelania Brudzew, Zryw K-Flex Dąbie, Czarni Brzeźno, Orzeł Grzegorzew, Polanin Strzałkowo, Polonia Golina, Sparta Sklejka Orzechowo, Strażak Licheń Stary, Warta Eremita Dobrów, Warta Krzymów. 

A-klasa: GKS Osiek Mały Łuczywno, GKS Rzgów, Górnik Kłodawa, Grom Malanów, Hetman Orchowo, KS Mostki, Nałęcz Babiak, Orły Huta Łukomska, Orzeł Kawęczyn, GKS Osiek Wielki, Piast Grodziec, Sparta Barłogi, Teleszyna Przykona, Warta Kramsk, Warta Rumin, Wicher Dobra, Znicz Władysławów. 

B-klasa: Błękitni Mąkolno, GKS Olszówka, GKS II Sompolno, Straszkovia Straszków, LZS Karszew, WKS Boguszyczki, WKS Sobótka. 

Puchar Polski strefa konińska: GKS Sompolno, MKS Dąbie, Polonus Kazimierz Biskupi, SKP Słupca, Tulisia Tuliszków, Zjednoczeni Rychwał, Baszta Przedecz, Czarni Ostrowite, Kasztelania Brudzew, Zryw K-Flex Dąbie, Czarni Brzeźno, Orzeł Grzegorzew, Polanin Strzałkowo, Polonia Golina, Sparta Sklejka Orzechowo, Strażak Licheń Stary, Warta Eremita Dobrów, Warta Krzymów, GKS Osiek Wielki, GKS Rzgów, Górnik Kłodawa, Grom Malanów, KS Mostki, Orły Huta Łukomska, Orzeł Kawęczyn, Teleszyna Przykona, Warta Kramsk, Warta Rumin, Wicher Dobra, Znicz Władysławów, GKS II Sompolno, GKS Olszówka, LZS Karszew, Straszkovia Straszków, WKS Boguszyczki, WKS Sobótka.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.