LM.plSportZagdański jak karabin automatyczny. Strzela bez zatrzymania

Zagdański jak karabin automatyczny. Strzela bez zatrzymania

Kto wie, czy to nie najlepszy transfer Sokoła Kleczew w ostatnich kilku latach. Łukasz Zagdański trafiał do bramki rywali w każdym meczu sparingowym, w sobotę - dwukrotnie podczas starcia z Pogonią Mogilno.

Problemy Sokoła Kleczew w ofensywie zaczęły się wraz z zakończeniem kariery piłkarskiej przez Łukasza Cichosa. Obecny trener kleczewian w ostatnich sezonach, w których biegał na boisku, regularnie trafiał do siatki rywali. Sokół jego następcy nie mogł znaleźć przez ponad dwa sezony. Ostatnie tygodnie dają jednak nadzieję na przełamanie tej niemocy. Odpowiedzią ma być Łukasz Zagdański.

Doświadczony napastnik błyszczy formą w letnim okresie przygotowawczym. W pięciu sparingach trafił do siatki rywali już sześć razy. Dwa ostatnie trafienia dołożył w sobotnim starciu Sokoła z Pogonią Mogilno. IV-ligowiec z województwa kujawsko-pomorskiego wyżej notowanego rywala się nie przestraszył i przez długi czas w pierwszej połowie toczył wyrównaną grę z kleczewianami. W 28. minucie Pogoń wyszła nawet na prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Jeszcze przed przerwą drużyna Łukasza Cichosa wyrównała. Najpierw z rzutu wolnego w słupek trafił Paweł Piceluk, ale dobitka Tomasza Koziorowskiego znalazła drogę do bramki. Po zmianie stron swój show zaczął właśnie Zagdański. Najpierw z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam, a w 60. minucie wykończył dośrodkowanie Mateusza Majera.

Gdy wydawało się, że Sokół ma mecz pod kontrolą, Pogoń w bardzo krótkim odstępie czasu zdobyła dwie bramki. Najpierw ładnym lobem popisał się Kamil Wysocki, a chwilę błąd obrońcy kleczewian wykorzystał Robert Matelski. Ostatecznie górą był jednak Sokół, w końcówce sparingu gola po rzucie rożnym zanotował jeszcze Paweł Piceluk.

Drużyna Łukasza Cichosa pozostaje niepokonana podczas letniego okresu przygotowawczego. Kolejny mecz kontrolny kleczewianie rozegrają w przyszłą sobotę. Na własnym terenie zmierzą się z Jarotą Jarocin.

Sokół Kleczew - Pogoń Mogilno 4:3 (40' Tomasz Koziorowski, 46', 60' Łukasz Zagdański, 90' Paweł Piceluk - 28' Wiktor Mrówczyński, 72' Kamil Wysocki, 76' Robert Matelski)

Sokół Kleczew (I połowa): Hubert Świtalski – Tomasz Koziorowski, Konrad Mechowski, Dawid Śnieg, Arkadiusz Kaliszan, Maciej Adamczewski, Mateusz Roszak, Konrad Kobylarek, Mateusz Majer, Paweł Piceluk, Łukasz Zagdański.

Ponadto zagrali: Olaf Wójtowicz, Arkadiusz Widelski, Michał Lorencki, Emanuel Mikołajczyk, Adam Frydrychowski.

źródło: własne / sokol.kleczew.pl / pogonmogilno.pl