Dzisiaj jest wtorek 3 sierpnia 2021, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15211) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)Polskie Safari. Kamena Rally Team pierwszy w klasi ... (0)

Są pieniądze na organizację imprez sportowych i turystycznych

Dodano: 30.06.2020 10:29
Źródło: LM.pl

Urząd Miejski w Koninie rozpoczyna przyjmowanie wniosków na dofinansowanie organizacji imprez sportowych i turystycznych. Wcześniej konkurs został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Zazwyczaj środki na organizację imprez sportowych i turystycznych przyznawane są zazwyczaj w pierwszych miesiącach roku. W połowie kwietnia Urząd Miejski w Koninie odwołał jednak konkurs, w którym stowarzyszenia, fundacje, czy kluby sportowe mogły o takie pieniądze się starać. - Obserwujemy sytuację związaną ze stanem epidemii i zmniejszaniem obostrzeń i  jeśli pojawi się możliwość organizowania wydarzeń sportowych, turystycznych to jednocześnie pojawi się możliwość dysponowania środkami - deklarował wtedy kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Sękowski.

Od wtorku ruszył nowy konkurs, choć w nieco innej formie. Tym razem pieniądze przyznawane będą w trybie małych grantów. To sprawia, że jednorazowa dotacja nie będzie mogła przekroczyć dziesięciu tysięcy złotych. Zmienia to niewiele, bo w zeszłym roku tylko jedna oferta przekroczyła ten próg. Jednocześnie jednak imprezy będą musiały być zrealizowane w przeciągu 90 dni od przyznania pieniędzy, a nie w dowolnym terminie do końca roku.

Do podziału będzie nieco mniej, niż zakładało miasto w budżecie. Miało być 100 tys. zł, będzie - 95 tys. zł. To jednocześnie jednak i tak o dziesięć tysięcy złotych więcej, niż rok temu. 70 tys. zł będzie do podziału na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych, piętnaście tysięcy - imprez sportowo-rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami, a dziesięć tysięcy złotych na upowszechnianie krajoznawstwa i organizację imprez turystycznych.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.