LM.plSportPuchar Polski. Sokół Kleczew gra dalej, bolesna porażka SKP Słupca

Puchar Polski. Sokół Kleczew gra dalej, bolesna porażka SKP Słupca

Po 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski jedynym reprezentantem wschodniej Wielkopolski pozostał Sokół Kleczew. SKP Słupca wysoko przegrał z KKS 1925 Kalisz.

Losowanie pucharowej drabinki nie było łaskawe dla słupczan, SKP trafił bowiem w 1/8 finału na aktualnego mistrza III ligi i beniaminka II ligi - KKS 1925 Kalisz. Zespół z południa Wielkopolski mecz w Słupcy zdominował i już do przerwy prowadził 3:0. Po zmianie stron kaliszanie dołożyli jeszcze siedem goli i ostatecznie triumfowali 10:0, eliminując SKP Słupca z dalszej gry.

Sporo goli padło też w innym meczu 1/8 finału. W Luboniu Sokół Kleczew mierzył się z tamtejszą Stellą. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze po golu z rzutu wolnego, ale do 20. minuty to już kleczewianie prowadzili po bramkach Łukasza Zagdańskiego i Tomasza Koziorowskiego. Do przerwy Sokół jednak ze Stellą remisował po drugim golu dla gospodarzy.

Po zmianie stron z rzutu karnego trzecią bramkę dla gości zdobył Norbert Grzelak i od tego momentu na boisku dominował już Sokół. Ostatecznie zespół Łukasza Cichosa wygrał 6:2, a bramki zanotowali jeszcze Łukasz Zagdański, Konrad Mechowski i Emanuel Mikołajczyk.

Tym samym kleczewianie pozostali jedynym reprezentantem naszego regionu w pucharowych rozgrywkach. W ćwierćfinale czeka ich starcie z KKS 1925 Kalisz. Ten mecz rozegrany zostanie 18 lipca.

SKP Słupca – KKS Kalisz 0:10 (14' Mateusz Majewski, 31', 65', 70', 76' Mateusz Gawlik, 38' Kamil Sabiłło, 48', 88' Mateusz Żytko, 77' Nikodem Zawistowski, 89' Mateusz Mączyński)

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Hubert Grzeszczak, Kacper Zaparty, Norbert Lorencki, Igor Sarnowski (46' Jakub Kwaśny), Michał Lorencki, Adrian Stawowy (65' Jakub Burda), Dariusz Gromanowski, Łukasz Michalak (52' Szymon Nowak), Kamil Sikorski (60' Kacper Kajdan), Jacek Mikołajczyk.

Stella Luboń – Sokół Kleczew 2:6 (12', 71' Łukasz Zagdański, 20' Tomasz Koziorowski, 61' Norbert Grzelak, 86' Konrad Mechowski, 90' Emanuel Mikołajczyk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik (84' Konrad Mechowski), Adrian Kaliszan, Dawid Śnieg (54' Arkadiusz Widelski), Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski, Konrad Kobylarek, Mateusz Roszak (77' Olaf Wójtowicz), Norbert Grzelak (84' Emanuel Mikołajczyk), Paweł Piceluk (62' Mateusz Majer), Łukasz Zagdański.

źródło: kkskalisz.com.pl / sokol.kleczew.pl