LM.plSportSparingowa porażka Wilków. Nieznacznie ulegli Pogoni Mogilno

Sparingowa porażka Wilków. Nieznacznie ulegli Pogoni Mogilno

Porażką 2:3 zakończył się sobotni sparing Wilków Wilczyn z Pogonią Mogilno. Był to drugi przegrany mecz kontrolny beniaminka IV ligi w letnim okresie przygotowawczym.

W sobotę Wilki mierzyły się z Pogonią Mogilno, zespołem środka tabeli zeszłego sezonu IV ligi gr. kujawsko-pomorskiej. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy z Mogilna, którzy w 35. minucie wyszli na prowadzenie. Dogranie z prawej strony wykorzystał Karol Kopliński, strzelając pierwszą bramkę dla Pogoni. Wilki wyrównały niemal natychmiast. Piłkę zagraną za plecy obrońców przejął Wiktor Kacprzak i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Do przerwy było 2:1, bo jeszcze w 40. minucie dla Pogoni trafił Filip Śliwiński. Po wyrzucie piłki z autu zawodnik z Mogilna przeprowadził indywidualną akcję zakończoną ładnym trafieniem po słupku. Po zmianie stron Pogoń podwyższyła - po drużynowym rozegraniu akcji zaskoczony bramkarz Wilków przepuścił strzał Bartosza Czarneckiego. Wilczynianie zmniejszyli rozmiary porażki golem Marcela Koziorowskiego z 67. minuty.

Kolejny mecz kontrolny Wilki rozegrają w kolejny weekend. Tym razem zmierzą się z V-ligowym SKP Słupca.

Pogoń Mogilno - Wilki Wilczyn 3:2 (35' Karol Kopliński, 40' Filip Śliwiński, 59' Bartosz Czarnecki – 37' Wiktor Kacprzak, 66' Marcel Koziorowski)

źródło: pogonmogilno.pl