LM.plSportGórnik wygrał po raz drugi i zakontraktował pierwszego piłkarza

Górnik wygrał po raz drugi i zakontraktował pierwszego piłkarza

Drugi wygrany sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Do biało-niebieskich dołączył też pierwszy nowy zawodnik.

W sobotę koninianie podejmowali IV-ligową Kujawiankę Izbica Kujawska. Jeszcze przed przerwą biało-niebiescy wyszli na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Gajdy. Po zmianie stron przyjezdni wyrównali, ale w 69. minucie rzut wolny przed polem karnym wywalczył Mikołaj Karbowy. Piłkarz Górnika sam podszedł do stałego fragmentu gry i ponownie dał prowadzenie biało-niebieskim. Koninianie wygrali 2:1.

Był to trzeci sparing Górnika w letnim okresie przygotowawczym, a drugi wygrany. Kolejny mecz kontrolny zespół Sławomira Suchomskiego ma zaplanowany na najbliższą środę. To dodatkowy sparing, a rywalem koninian będzie Pogoń II Szczecin. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie.

Górnik ma też już za sobą pierwszy transfer, w sobotę klub ogłosił, że do składu biało-niebieskich dołączył Kacper Robaczyński. 22-latek jest wychowankiem Polonii Leszno, grał też w rezerwach Zawiszy Bydgoszcz. Ostatni sezon spędził w Polonii Środa Wlkp., gdzie dostawał czasem szansę z ławki rezerwowych, występował też w rezerwach Polonii grających w klasie okręgowej. Gra na pozycji skrzydłowego lub ofensywnego środkowego pomocnika.

Oprócz Robaczyńskiego Górnik Konin podpisał również kontrakty z czterema swoimi wychowankami. W kadrze seniorów zagoszczą na dłużej Marcel Bilski, Jakub Pluciński, Tomasz Słowiński i Fabian Sieradzki.

źródło / fot.: gornikkonin.com.pl