LM.plSportMłodzieżowe Mistrzostwa Polski. KLTC z pierwszym medalem

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. KLTC z pierwszym medalem

Brązowy medal w wyścigu drużynowym orlików wywalczyli kolarze KLTC Konin podczas Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Pruszkowie. Zawody potrwają do piątku.

Po pierwszy medal w Pruszkowie sięgnął zespół w składzie: Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Filip Biernacki, Jakub Rutkowski. W kwalifikacjach wyścigu drużynowego orlików koninianie uzyskali trzeci czas (4:22,129), awansując do biegu o trzecie miejsce. Tam KLTC Konin zmierzyło się z Trójką Piaseczno. Koninianie okazali się lepsi, zdobywając tym samym brązowy medal.

W sprincie drużynowym KLTC Konin zajął piąte miejsce. Mateusz Sztrauch, Dawid Kuderczak i Mikołaj Kawa zanotowali czas 48,815, przegrywając awans do finału o niecałe 0,25 sek.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano również kwalifikacje omnium. Awans do wyścigu głównego uzyskali wszyscy czterej reprezentanci KLTC Konin. W pierwszej kwalifikacji szóste miejsce zajął Filip Biernacki, a siódme - Dawid Kuderczak. W drugich kwalifikacjach trzeci był Dawid Pluta, a jedenasty - Jakub Rutkowski.

Kolejne szanse na medale w środę i czwartek.