LM.plSportKolejny medal dla KLTC. Sztrauch wicemistrzem Polski w sprincie

Kolejny medal dla KLTC. Sztrauch wicemistrzem Polski w sprincie

Drugi medal z Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski przywieźli zawodnicy KLTC Konin. Srebro w sprincie orlików wywalczył Mateusz Sztrauch.

Sztrauch był jedynym reprezentantem KLTC Konin startującym w sprincie. W wyścigu kwalifikacyjnym zajął trzecie miejsce. W ćwierćfinale pokonał Krzysztofa Patora (Piast Szczecin), a w półfinale - lepszego od niego w kwalifikacjach Daniela Rochnę (Copernicus-CCC Toruń). W finale Sztrauch zmierzył się z niepokonanym tego dnia Cezarym Łączkowskim (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), ulegając rywalowi o 0,44 sek. i zdobywając ostatecznie tytuł wicemistrza.

To drugi medal wywalczony przez zawodników KLTC Konin podczas Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. We wtorek koninianie byli trzeci w wyścigu drużynowym orlików.

W środę kolarze rywalizowali również w omnium. Najwyższe, dziesiąte miejsce spośród koninian zdobył Filip Biernacki. Kolarz KLTC Konin był piętnasty w scratchu, szesnasty w wyścigu tempowym, szósty w wyścigu eliminacyjnym i szósty w wyścigu punktowym, zdobywając łącznie 75 punktów. Tuż za nim uplasował się Dawid Pluta, a osiemnasty był Dawid Kuderczak. Zmagań nie ukończył Jakub Rutkowski.

W czwartek dokończenie zmagań. W kat. orlików rozegrane zostaną jeszcze keirin i madison.