Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17843) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (2)Sensacja w Pucharze Polski, KKF Automobile Torino ... (0)

Koniński Budżet Obywatelski. Dwanaście sportowych projektów

Dodano: 23.07.2020 14:43
Źródło: LM.pl

Wśród 73 zgłoszonych i zaakceptowanych projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego dwanaście związanych jest ze sportem. To zarówno propozycje zajęć, jak i budowy lub remontów infrastruktury.

Zajęcia dla mieszkańców

Trzy projekty związane są z organizacją zajęć lub wydarzeń sportowych w Koninie. Marek Nasiłowski, prezes Akademii Tenisowej, zaproponował bezpłatne zajęcia tenisa ziemnego dla przedszkolaków (koszt: 99 tys. zł). 

Darmowe warsztaty jazdy na rolkach i wrotkach dla mieszkańców Konina (koszt: 10 tys. zł) proponuje Jakub Sznajder. 

Jakub Walczak, opiekun e-sportowej drużyny z ZS im. Mikołaja Kopernika, złożył natomiast projekt dotyczący organizacji E-sportowych Mistrzostw Polski (koszt: 35 tys. zł). To wydarzenie, które było planowane na wiosnę tego roku, ale jego organizację pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Remontujemy infrastrukturę

Pomysłodawcy trzech kolejnych projektów proponują modernizację istniejącej już infrastruktury. Krzysztof Waliszewski zawnioskował o modernizację szafek w przebieralniach na pływalni w hali Rondo. Nowe szafki (koszt: 99 630 zł) mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i łatwiejsze w użytkowaniu. 

Krzysztof Polerowicz proponuje modernizację zaplecza sanitarno-socjalnego przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4 (koszt: 99 tys. zł). 

Pojawił się również pomysł modernizacji boiska osiedlowego przy ul. Tuwima (koszt: 200 tys. zł). Beata Osajda proponuje rozbudowę obecnie istniejącego boiska, montaż wysokiego ogrodzenia, położenie nawierzchni kauczukowej oraz montaż nowych koszów i bramek. 

Budujemy nowe

Pozostałe projekty dotyczą budowy nowych miejsc na sportowej mapie Konina. Największy projekt to koszt blisko miliona złotych. Dotyczy budowy centrum sportowo-rekreacyjnego dla mieszkańców. Pod tą nazwą kryje się rozbudowa boiska przy ZS im. M. Kopernika w Koninie. Miałaby tam powstać bieżnia lekkoatletyczna i kort do gry w tenisa ziemnego. 

Nieco mniej, bo 600 tys. zł, kosztować ma projekt budowy boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 4, które miałoby zastąpić obecne boisko piaszczyste. 

Szansę na budowę nowej infrastruktury ma również Szkoła Podstawowa nr 7. W ramach jednego z projektów na placu przy szkole miałaby powstać bieżnia do jazdy na rolkach z ławkami i trybunami oraz terenu zielonego. Koszt: niecałe 100 tys. zł. Podobne kosztorysy mają projekty Jarosława Koźlarka dot. budowy na Chorzniu skateparku oraz Błażeja Malanowskiego dot. budowy wiaty rowerowej przy ul. Budowlanych.

Najtańszy w realizacji jest projekt budowy stołu do tenisa stołowego koło placu zabaw przy ul. Tuwima. Koszt: pięć tysięcy złotych.

Głosowanie we wrześniu

Ze szczegółowym opisem wszystkich wniosków można się zapoznać na stronie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie elektroniczne ruszy 1 września.

W przeszłości z funduszów KBO zbudowano parkour park, siłownie zewnętrzne na III i V osiedlu, ściankę treningową do tenisa ziemnego, boisko trawiate przy ZS. im. M. Kopernika, czy boisko do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 3.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koniński Budżet Obywatelski,   sport,   głosowanie,   projekty,   KBO,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.