LM.plSportDrugi medal dla Sztraucha, tym razem został mistrzem Polski!

Drugi medal dla Sztraucha, tym razem został mistrzem Polski!

Świetnie zakończyły się dla KLTC Konin Torowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Ostatniego dnia zmagań mistrzostwo Polski w keirinie wywalczył Mateusz Sztrauch.

Koninianin zmagania w keirinie rozpoczął od półfinałów. W drugim biegu gorszy był jedynie od Cezarego Łączkowskiego (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), z którym w środę przegrał w finale sprintu. Obaj zawodnicy ponownie rywalizowali w finale keirinu, ale tym razem w gronie sześciu zawodników najlepszy okazał się już Sztrauch. Zawodnik KLTC Konin wywalczył mistrzostwo Polski z czasem 10,89 sek.

W czwartek rozegrano również madison, w którym startowała para Dawid Pluta - Filip Biernacki. Zespół KLTC Konin został dwukrotnie zdublowany, zdobył ponadto jeden punkt po 140 okrążeniu i z dorobkiem -39 pkt zajął ostatecznie piąte miejsce w stawce siedmiu zespołów.

Torowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zakończyły się dla KLTC Konin zdobyczą trzech medali. Dwa - złoty w keirinie i srebrny w sprincie - przywiózł Mateusz Sztrauch, a trzeci - brązowy - dołożyli Dawid Kuderczak, Dawid Pluta, Filip Biernacki i Jakub Rutkowski w wyścigu drużynowym.