LM.plSportMedyk zremisował z uczestnikiem Ligi Mistrzyń, Ghanka w kadrze

Medyk zremisował z uczestnikiem Ligi Mistrzyń, Ghanka w kadrze

Remisem 2:2 zakończył się mecz kontrolny Medyka Konin ze Slavią Praga. W konińskim zespole wystąpiła Ernestina Abambila, zawodniczka z Ghany.

Na zakończenie obozu przygotowawczego w Żaganiu Medyk Konin mierzył się ze Slavią Praga. To uznany europejski zespół, który w sezonie 2019/2020 doszedł do 1/8 finału Ligi Mistrzyń i aktualny mistrz Czech. Mimo tego mecz z Medykiem Konin był bardzo wyrównany.

Lepiej zaczęły go koninianki, które już w czternastej minucie wyszły na prowadzenie. Po zagraniu za plecy obrończyń do piłki doszła Klaudia Fabová. Słowaczka zagrała piłkę w pole karne, gdzie bramkę zdobyła Nicole Zając. Chwilę później do siatki mogła już trafić sama Fabová, ale w sytuacji sam na sam pomyliła się. Slavia pierwszą groźną sytuację stworzyła w osiemnastej minucie, ale uderzenie rywalek obroniła Jagoda Sapor.

Mimo tego Czeszki wyrównały w końcówce pierwszej połowy. Po zagraniu w pole karne piłkę w siatce umieściła Tereza Szewieczková. W 57. minucie Slavia wyszła na prowadzenie. Piłkę w środku pola straciła Natalia Chudzik, a dogranie z prawej strony wykorzystała Tereza Kozarova. Remis Medykowi dały na spółkę Fabová i Kopińska. Ta pierwsza odebrała piłkę obrończyniom tuż przed ich bramką, a ta druga wykorzystała sytuację sam na sam stworzoną przez słowacką koleżankę.

Remis z uczestniczkami Ligi Mistrzyń to niejedyna niespodzianka Medyka w niedzielę. W kadrze konińskiej drużyny pojawiła się bowiem nowa piłkarka. To Ernestina Abambila - 22-letnia pomocniczka z Ghany. Karierę zaczynała w młodzieżowych drużynach w USA, a seniorski debiut zaliczyła w 2017 roku w FC Mińsk, z którym została mistrzynią Białorusi i zdobyła Puchar Białorusi. Z tym zespołem zadebiutowała też w Lidze Mistrzyń. Zdobyła nawet gola w starciu z Olympiją Lublana. Była to pierwsza bramka zdobyta przez piłkarkę z Ghany w tych rozgrywkach.

Później reprezentowała jeszcze barwy greckiego Aris Thessaloniki FC i szwedzkiego Assi IF. Zimą przeniosła się do Hiszpanii, gdzie zanotowała cztery występy w Sporting Club de Huelva. Zaliczyła również debiut w reprezentacji seniorskiej Ghany w 2017 roku.

Kolejny, ostatni już sparing Medyk Konin rozegra 2 sierpnia. W Szawle zmierzy się z Gintrą Universitetas.

Medyk Konin - Slavia Praga 2:2 (14' Nicole Zając, 78' Dominika Kopińska - 44' Tereza Szewieczková, 57' Tereza Kozarova)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Natalia Chudzik, Julia Maskiewicz (46' Alicja Piechocka), Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila (62' Klaudia Dymińska), Gabriela Grzywińska (74' Daria Jeremenkowa), Klaudia Fabová, Nikol Kaletka (65' Dominika Kopińska), Dominika Kopińska (46' Anna Gawrońska).