Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (14969) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Suchomski znów uratuje Górnika Konin? Ten sezon będzie rzezią

Dodano: 27.07.2020 12:03
Źródło: LM.pl

Letni okres przygotowawczy w wykonaniu Górnika Konin nie napawa otymizmem. Jak grupa zebranych z całej Polski zawodników poradzi sobie w nadchodzącym sezonie?

Letnie przygotowania Górnika podzielić można na dwie części. Pierwsza, do czasu obozu dochodzeniowego, nie była jeszcze taka zła. Biało-niebiescy przegrali co prawda na początek z Victorią Września 0:2, ale później potrafili pokonać niżej notowanych: LKS Gołuchów i Kujawiankę Izbica Kujawska. Po obozie koninianie prezentowali się, mówiąc oględnie, bardzo słabo. Przegrali wszystkie trzy mecze, w każdym tracąc co najmniej trzy bramki i strzelając zaledwie jedną.

Te wyniki stawiają duży znak zapytania w kontekście formy zespołu, ale jednocześnie wyraźny podział na część przed obozem i po obozie może sugerować, skąd te słabsze wyniki się biorą. Pauzujący przez kilka miesięcy z powodu epidemii piłkarze mogli ciężej przyjąć duże obozowe obciążenia, niż w przypadku normalnego sezonu, gdy letnie przygotowania zaczynają się często po zaledwie dwóch, trzech tygodniach od zakończenia rozgrywek. Na dodatek w ostatnich sparingach Górnik radzić musiał sobie bez chociażby Tomasza Kowalskiego, który bez wątpienia będzie jednym z kluczowych zawodników jesienią.

Suchomski znów uratuje sezon?

Szukając pozytywów dalej (bo negatywy widoczne są aż nadto) - Górnika Konin prowadzi szkoleniowiec, który od czasu awansu zespołu do III ligi wykręcił z nim najlepszy wynik. Najpierw uratował zespół od spadku, a po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zostawił Górnika na jedenastym miejscu w tabeli. Jako pierwszy od wielu lat szkoleniowiec pożegnał się z konińskim klubem z własnej chęci, odchodząc do wyżej notowanego zespołu.

Wtedy jednak Suchomski pracował jednak z inną kadrą - ustabilizowaną, z kilkoma doświadczonymi piłkarzami (Jaworski, Jędras, Derbich). Teraz 54-latek ma do dyspozycji grupę zebraną niemal w całości zimą i latem tego roku, którzy dopiero rozgrywają ze sobą pierwsze mecze. Średnia wieku zespołu (nie licząc Pawła Błaszczaka, który dopiero wraca do treningów) wynosi niecałe 20,5 lat (!), a w kadrze jest zaledwie jeden zawodnik, który ma więcej, niż 24 lata (!!). Materiał do pracy znacznie inny, niż jeszcze dwa lata temu. 

Jesienią będzie rzeź

Inna będzie też liga, w której ten zespół będzie musiał rywalizować. Oczywistym celem dużej części drużyn na jesień będzie awans do czołowej ósemki, która już po pierwszej rundzie zapewni utrzymanie w rozgrywkach. Nie ma co ukrywać - jesienią w III lidze będzie rzeź jeszcze większa, niż zazwyczaj. Wiosną lepiej nie będzie - szanse biało-niebieskich na znalezienie się w grupie mistrzowskiej są minimalne, w drugiej części sezonu koninianie będą więc mierzyć się z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie, gdzie każdy mecz będzie miał ogromne znaczenie.

Wśród rywali wcale nie będzie tylko słabych zespołów. Dość powiedzieć, że wśród faworytów do awansu do grupy mistrzowskiej wymienić można spokojnie z dziewięć drużyn, część z tych zespołów do tej grupy więc nie awansuje i wiosną będzie rywalami Górnika w walce o utrzymanie. Dodatkowo w przyszłym sezonie III liga ma liczyć osiemnaście zespołów. Oznacza to, że w tym sezonie spadnie z niej co najmniej siedem drużyn, czyli w praktyce połowa z grupy spadkowej.

Jednym słowem - będzie ciężko. Czyli jak co sezon.

Bilans sparingów: 2-0-4
Bilans bramek: 6:16
Najlepsi strzelcy: Kamil Sternicki (1), Tomasz Kowalski (1), Bartłomiej Gajda (1), Mikołaj Karbowy (1), Jakub Draszczyk (1).
Przyszli: Tobiasz Wujek (obrońca), Kacper Robaczyński (pomocnik), Dawid Piskuła (pomocnik), Jakub Draszczyk (pomocnik).
Odeszli: Klaudiusz Kurek (bramkarz), Wojciech Mazurowski (obrońca), Dawid Kalinowski (pomocnik), Marcel Koziorowski (pomocnik).

Jakie miejsce zajmie Górnik Konin po rundzie jesiennej?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.