LM.plSportZagdański strzelił, ale Sokół przegrał. Zero punktów na inaugurację

Zagdański strzelił, ale Sokół przegrał. Zero punktów na inaugurację

1:2 uległ Sokół Kleczew Polonii Środa Wlkp. w pierwszym ligowym meczu nowego sezonu. Katem kleczewian okazał się Krystian Pawlak.

Do Środy Wlkp. Sokół wybrał się bez kontuzjowanego Sebastiana Śmiałka. Skład wybrany przez trenera Łukasza Cichosa nie zaskoczył, była to jedenastka, którą zapewne zazwyczaj Sokół będzie rozpoczynał swoje mecze. Wyjątkiem może być Adrian Ligienza. To piłkarz z bogatym doświadczeniem II-ligowym, który zaledwie dzień przed startem sezonu ogłoszony został oficjalnie piłkarzem Sokoła. W meczu z Polonią wszedł w drugiej połowie, ale zapewne będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości, już w drugiej minucie na bramkę uderzał Grzelak, ale bramkarz Polonii zdołał zatrzymać piłkę. W 24. minucie obrona Sokoła popełniła pierwszy błąd. Faulowany w szesnastce był Krystian Pawlak. Gospodarze otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Jędrzej Kujawa.

Jeszcze w pierwszej połowie Sokół wyrównał, a bramkę zdobył niezawodny Łukasz Zagdański. Z remisu kleczewianie cieszyli się tylko do 53. minuty. Po zamieszaniu w polu karnym Sokoła piłkę w siatce umieścił Pawlak, ponownie wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Tym razem zespół Łukasza Cichosa już nie zdołał wyrównać, choć dobrą okazję miał jeszcze Olaf Wójtowicz. Jego strzał z kilkunastu metrów okazał się jednak niecelny.

Na inaugurację Sokół Kleczew przegrał 1:2 i po pierwszej kolejce ma zero punktów na koncie. Kolejna szansa na pierwszą zdobycz punktową za tydzień. Kleczewianie podejmą wtedy beniaminka III ligi - Pomorzanina Toruń.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:1 (24' Jędrzej Kujawa, 53' Krystian Pawlak) - 38' Łukasz Zagdański

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski (75' Emanuel Mikołajczyk), Konrad Kobylarek, Norbert Grzelak, Mateusz Majer (68' Olaf Wójtowicz), Paweł Piceluk (55' Adrian Ligienza), Łukasz Zagdański.

źródło: polonia-sroda.pl