Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17563) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Pro Junior System. Będzie łatwiej o pieniądze, rezerwy wykluczone

Dodano: 5.08.2020 13:53
Źródło: LM.pl

PZPN zmienił zasady przyznawania nagród w ramach programu Pro Junior System. Od bieżącego sezonu nie będą w klasyfikacji uwzględniane zespoły rezerw.

Do tej pory zasady Pro Junior System dopuszczały nagradzanie zespołu rezerw, o ile ten zespół dostawał wyższą nagrodę, niż pierwszy zespół. Tak było m.in. w zeszłym sezonie. Pogoń Szczecin w Ekstraklasie na nagrodę się nie załapała, a rezerwy Pogoni w III lidze zgromadziły najwięcej punktów i pieniądze dostały.

Dla III-ligowców to był spory problem, trudno bowiem było rywalizować w PJS z zespołami z definicji młodzieżowymi, służącymi w głównej mierze ogrywaniu młodych zawodników. Od tego sezonu PZPN zmienił jednak zasady i od teraz do klasyfikacji PJS wliczane będą jedynie pierwsze drużyny danego klubu. 

W III lidze gr. II z klasyfikacji wykluczone zostały więc rezerwy Pogoni Szczecin. W IV lidze gr. wielkopolskiej w PJS rywalizować nie będą KKS 1925 II Kalisz i Warta II Poznań. 

Do tej pory na pieniądze z Pro Junior System załapały się dwa zespoły z regionu konińskiego. W 2019 roku czwarte miejsce zanotował Górnik Konin, dostając 100 tys. zł. W minionym sezonie biało-niebieskim zabrakło niewiele, Górnik Konin był bowiem piąty. Gdyby wprowadzona teraz przez PZPN zasada obowiązywała już wtedy koninianie znów mogliby liczyć na nagrodę. Pieniądze w zeszłym sezonie udało się zdobyć IV-ligowej Olimpii Koło, która w minionym sezonie zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji PJS z niemal dwukrotną przewagą nad Kotwicą Kórnik. 

fot. gornikkonin.com.pl

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.