LM.plSportTrzy bramki w jedenaście minut. Górnik wciąż z zerem na koncie

Trzy bramki w jedenaście minut. Górnik wciąż z zerem na koncie

Trzecia kolejka III ligi nie przyniosła przełamania dla Górnika Konin. Biało-niebiescy przegrali w Starogardzie Gdańskim, tracąc trzy bramki w zaledwie jedenaście minut.

Sobotnie spotkanie i dla Górnika Konin, i dla KP Starogard Gdański było szansą na pierwsze punkty w sezonie (choć dla gospodarzy było to dopiero drugie spotkanie w sezonie). Trener Sławomir Suchomski po dwóch przegranych meczach dokonał jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Zakontraktowany w tym tygodniu Dawid Przybyszewski zastąpił w pierwszym składzie Tomasza Kowalskiego.

Kluczowa dla ostatecznego wyniku meczu była druga połowa. Do przerwy na tablicy wyników widniał bowiem bezbramkowy rezultat. W 62. minucie gospodarze zaczęli swoją strzelecką serię, zdobywając w zaledwie jedenaście minut aż trzy gole. Dwukrotnie do siatki trafił Bartosz Kuźniarski, a wynik na 3:0 ustalił Patryk Moskiewicz.

Była to trzecia porażka biało-niebieskich w tym sezonie. Górnik wciąż nie zdobył ani jednego punktu i zajmuje w tym momencie 21., przedostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Koninianie podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg.

KP Starogard Gdański - Górnik Konin 3:0 (62', 70' Bartosz Kuźniarski, 73' Patryk Moskiewicz)

Górnik Konin: Maksym Wadach – Jakub Szaniec, Bartosz Zakrzewski, Bartłomiej Gajda, Damian Ścibiorek, Kacper Robaczyński (66' Daniel Jatczak), Miłosz Nowak, Jakub Draszczyk, Kamil Sternicki (85' Filip Stożek), Emil Więcek, Dawid Przybyszewski (83' Fabian Sieradzki).