LM.plSportPierwsza porażka Olimpii Koło, rezerwy II-ligowca lepsze

Pierwsza porażka Olimpii Koło, rezerwy II-ligowca lepsze

0:3 - takim wynikiem zakończył się pierwszy przegrany przez Olimpię Koło mecz w tym sezonie. Kolanie przegrali w Kaliszu z rezerwami tamtejszego II-ligowego KKS 1925.

KKS 1925 II Kalisz to nowy zespół w stawce w IV ligi. Rezerwy II-ligowej drużyny tworzą m.in. piłkarze, którzy trenują z pierwszym zespołem, ale nie łapią się do wyjściowej jedenastki. Dość powiedzieć, że w niedzielnym spotkaniu z Olimpią zagrało aż siedmiu zawodników, którzy dzień wcześniej byli w kadrze na pucharowy mecz z Koroną Kielce. Duża część z nich zresztą w tym meczu wystąpiła.

Mimo tego do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat. Mecz rozstrzygnął się dopiero w drugiej połowie. W 48. minucie gospodarze wykorzystali stratę kolan w środku pola. Piłkę przejął Filip Szewczyk i po dwójkowej akcji z Damianem Polińskim dał prowadzenie KKS 1925 II.

W 62. minucie było 2:0. Tym razem piłkę przed bramkę zagrał Sebastian Kaczyński. Tam trzykrotnie uderzał ją Mateusz Majewski, ale dwie fenomenalne interwencje na linii zaliczył Bartosz Kordylewski. Trzeci strzał zatrzymał już jeden z zawodników Olimpii. Według sędziów zrobił to nieprzepisowo. Gospodarze otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Łydkowski.

Ostatnia bramka padła chwilę później. Tym razem z lewej strony dośrodkowanie posłał Mikołaj Zawistowski, a piłkę głową w siatce umieścił Mateusz Majewski. Olimpia Koło przegrała 0:3.

Porażka w Kaliszu spowodowała utratę fotela lidera przez kolan. Zespół Tomasza Mikusika zajmuje obecnie ósme miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Kolejny mecz już w najbliższą środę, Olimpia podejmie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

KKS 1925 II Kalisz - Olimpia Koło 3:0 (48' Filip Szewczyk, 62' Paweł Łydkowski, 69' Mateusz Majewski)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Konrad Cieślak, Robert Jędras, Damian Siek, Mikołaj Czajka (40' Konrad Cieślak), Michał Rutkowski, Aleks Sieradzki, Patryk Olczyk (75' Konrad Lewandowski), Mikołaj Makarowicz (75' Bartosz Uliński), Adam Kozajda, Krystian Sobieraj (83' Szymon Wawrzyniak).

źródło: kkskalisz.com.pl