Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17137) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Klimatyzacja przenośna z bezinwazyjnym montażem? To możliwe

Materiał Partnera

Dodano: 19.08.2020 22:57

Upały dają nam się we znaki nie tylko w domu, ale i w zakładach pracy oraz wszystkich innych miejscach, które od czasu do czasu odwiedzamy. Na szczęście wszędzie można efektywnie walczyć z upałem, wykorzystując klimatyzację przenośną.

Zalety klimatyzatorów przenośnych

Dlaczego w wielu przypadkach klimatyzator przenośny to jedyny możliwy do zastosowania typ klimatyzacji? Dzieje się tak głównie ze względu na ograniczenia, jakie stwarzają klimatyzatory stacjonarne. W celu połączenia ze sobą jednostki zewnętrznej i wewnętrznej trzeba bowiem wykonać otwory w ścianie, czyli naruszyć strukturę budynku. Według obowiązujących przepisów montaż klimatyzacji wymaga zatem odpowiednich zezwoleń.

Oto, gdzie należy się zgłosić, w zależności od tego, gdzie chcemy umieścić klimatyzację:

  • mieszkanie w bloku – zarządca lub administrator budynku (jego decyzja bywa uzależniona od opinii rady mieszkańców),
  • mieszkanie w kamienicy – zarządca lub administrator budynku oraz konserwatora zabytków,
  • wynajmowana nieruchomość – właściciel budynku/lokalu.

Klimatyzator przenośny różni się od stacjonarnego tym, że oba wymienniki ciepła są umieszczone wewnątrz jednej obudowy. Nie ma tu zatem dwóch oddzielnych jednostek, wymagających połączenia ze sobą. Do klimatyzatora przenośnego dołączona jest wprawdzie rura odprowadzająca gorące powietrze, lecz wystarczy wysunąć ją na zewnątrz przez uchylone okno. Po demontażu urządzenia lokal wraca do pierwotnego stanu. Z tego rodzaju klimatyzacji można zatem korzystać bez pytania o zgodę właściciela nieruchomości, zarządcy budynku itp.

Klimatyzatorami przenośnymi są m.in. takie urządzenia jak Blaupunkt Moby Blue S 09E i Fersk Vind i Fral Supercool FSC 14.1, którego recenzję można przeczytać na https://ranking-klimatyzatorow.pl/fral-supercool-fsc-14-1/.

Skuteczne chłodzenie przy niższych kosztach

Drugim problemem związanym z klimatyzacją stacjonarną są wysokie wydatki, z jaką związana jest ta metoda chłodzenia. Jak czytamy w serwisie https://ranking-klimatyzatorow.pl/ koszt klimatyzatora stacjonarnego wynosi od 2500 do 4000 i zazwyczaj jest to cena nieobejmująca montażu. Tymczasem urządzenie przenośne możemy nabyć już za 800 zł, natomiast w cenie około 2000 zł kupimy sprzęt o bardzo dobrej jakości. Co więcej, klimatyzacja przenośna w przeciwieństwie do stacjonarnej nie wymaga regularnych przeglądów.

Komfort cieplny w biurze i gabinecie

Klimatyzator przenośny idealnie sprawdzi się także w biurze albo gabinecie. Utrzymanie w takim miejscu optymalnej temperatury powietrza jest ważne z dwóch powodów.

Wyższa wydajność pracowników

Niektórzy lubią ciepło, a inni wolą, kiedy jest trochę chłodniej, ale temperaturę w granicach od 18 do 22 st. C. można uznać za odpowiednią dla przeciętnego człowieka. Odstępstwa od tego poziomu wpływają negatywnie na samopoczucie i zdrowie, lecz także na wydajność. Podczas upału wykonywanie służbowych obowiązków bywa znacznie trudniejsze, dlatego efektywność pracy może ulec obniżeniu.

Lepsze samopoczucie klientów

Temperatura powietrza ma istotne znaczenie również dla klientów. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy charakter działalności wymaga ich dłuższego pobytu w siedzibie firmy. Jako przykład można wskazać gabinet kosmetyczny, w którym czas wykonywania niektórych zabiegów wynosi nawet kilka godzin. To wystarczający czas, aby upał mocno dał się we znaki i zniechęcił klientów do ponownego skorzystania z naszych usług.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator przenośny?

Wybór klimatyzatora przenośnego nie powinien być oczywiście przypadkowy. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, które należy uwzględnić przed dokonaniem zakupu.

Moc chłodnicza

To bez wątpienia najważniejszy parametr każdego klimatyzatora, ponieważ właśnie moc chłodnicza decyduje o tym, czy urządzenie będzie w stanie efektywnie pracować w wybranym pomieszczeniu. Zapotrzebowanie na moc chłodzącą uzależnione jest od powierzchni pokoju oraz od tempa jego nagrzewania.

Dostępność niezależnych trybów pracy

Na rynku można znaleźć klimatyzatory przenośne, które oprócz chłodzenia powietrza oferują takie tryby jak:

  • osuszanie,
  • wentylacja,
  • ogrzewanie.

Nie są one niezbędne do chłodzenia powietrza, ale mogą okazać się przydatne, a ponadto zwiększają wartość urządzenia.

Przydatne funkcje i udogodnienia

Spośród funkcji obecnych w niektórych klimatyzatorach przenośnych na szczególną uwagę zasługuje automatyczna oscylacja kąta nawiewu, czyli funkcja swing. Ułatwia ona równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza.

Klimatyzatory bywają dość ciężkie, dlatego warto wybrać urządzenie wyposażone w kółka, które w razie potrzeby ułatwią zmianę jego lokalizacji.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lato,   klimatyzacjaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.