LM.plSportTrzecia porażka Olimpii Koło z rzędu, nie dali rady w Ostrzeszowie

Trzecia porażka Olimpii Koło z rzędu, nie dali rady w Ostrzeszowie

0:2 przegrała Olimpia Koło w Ostrzeszowie z tamtejszą Victorią. Była to trzecia porażka kolan z rzędu w tym sezonie.

Pierwsza połowa spotkania w Ostrzeszowie była bardzo wyrównana, choć raczej nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Po raz pierwszy piłka wpadła do siatki w 32. minucie, ale gol dla gospodarzy nie został uznany, bo został zdobyty z pozycji spalonej. Chwilę później Victoria miała jeszcze dwie sytuacje, najpierw Maciej Stawiński niecelnie lobował, a później piłkę po jego strzale sparował bramkarz Olimpii.

Kolanie najlepszą sytuację w pierwszej połowie mieli w 41. minucie, ale dośrodkowania z prawej strony nie zdołał zamknąć Aleks Sieradzki. Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił, w 64. minucie gospodarze wyszli jednak na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłki jeden z obrońców Olimpii podbił ją jeszcze w powietrze, z bramki wyszedł Łukasz Szymański. W całym tym zamieszaniu na murawę upadł napastnik Victorii, a sędzia uznał, że był faulowany. Jedenastkę na gola zamienił Maciej Stawiński.

Dopiero wtedy mecz się otworzył i oba zespoły co chwila miały sytuacje bramkowe. Dwa strzały kolan parował jednak bramkarz Victorii, gości uratowała natomiast poprzeczka oraz świetne przeniesienie piłki nad bramką w wykonaniu Szymańskiego. W kolejnych minutach Olimpia nie wykorzystała dwóch sytuacji sam na sam. Za to gospodarze w 87. minucie ustalili wynik meczu na 2:0. Po indywidualnej akcji gola zdobył Mikołaj Obsadny.

Była to trzecia porażka Olimpii z rzędu. Kolanie spadli na piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Kolejny mecz za tydzień. Zespół Tomasza Mikusika podejmie Victorię Września.

Victoria Ostrzeszów - Olimpia Koło 2:0 (64' Maciej Stawiński, 87' Mikołaj Obsadny)

Olimpia Koło: Łukasz Szymański - Konrad Cieślak (78' Konrad Lewandowski), Robert Jędras, Damian Siek, Mikołaj Czajka, Michał Rutkowski, Aleks Sieradzki (61' Bartosz Świderski), Jakub Dębowski, Patryk Olczyk, Dawid Zawadzki (46' Mikołaj Makarowicz), Krystian Sobieraj (44' Adam Kozajda).