LM.plSportMedyk rozbił outsidera 6:0, pierwszy gol Abambili w Ekstralidze

Medyk rozbił outsidera 6:0, pierwszy gol Abambili w Ekstralidze

Żadnych szans nie dały piłkarki Medyka Konin Rolnikowi B. Głogówek. W meczu czwartej kolejki zespół Romana Jaszczaka zwyciężył 6:0.

Medyk był zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu, ale w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, tym razem wygrał zdecydowanie i od początku kontrolował przebieg starcia. W wyjściowym składzie zabrakło tym razem Gabrieli Grzywińskiej, szansę dostała natomiast dobrze spisująca się w ostatnich meczach Alicja Piechocka.

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie, a zdobyła ją Ernestina Abambila. Dla Ghanki było to premierowe trafienie w Ekstralidze. Do przerwy Medyk prowadził natomiast 3:0. Dwa kolejne gole zanotowały Dominika Kopińska i Nikol Kaletka. Kopińska mecz skończyła z dwoma trafieniami, podwyższyła wynik jeszcze po przerwie. W 57. minucie na 5:0 strzeliła Olga Sirant, a rezultat spotkania ustaliła Julia Maskiewicz chwilę później.

Dzięki wygranej Medyk powiększył przewagę nad czwartym zespołem do trzech oczek i utrzymał dwupunktową stratę do liderujących tabeli Czarnych Sosnowiec i UKS SMS Łódź. Kolejny mecz w najbliższą sobotę. Koninianki podejmą właśnie zespół z Sosnowca.

Rolnik B. Głogówek - Medyk Konin 0:6 (3' Ernestina Abambila, 20', 46' Dominika Kopińska, 32' Nikol Kaletka, 57' Olga Sirant, 59' Julia Maskiewicz)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Jagoda Sapor - Dominique Bond-Flasza, Sandra Sałata, Olga Sirant, Nicole Zając, Alicja Piechocka, Ernestina Abambila, Nikol Kaletka, Klaudia Fabová, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.