LM.plSportV liga. MKS Dąbie awansuje, Polonus stracił punkty, ale nie pozycję

V liga. MKS Dąbie awansuje, Polonus stracił punkty, ale nie pozycję

Tylko jedną wygraną zanotowały zespoły z regionu konińskiego w V lidze w miniony weekend. Punkty stracił Polonus Kazimierz Biskupi, ale utrzymał pozycję wicelidera.

Kazimierzanie w sobotę mierzyli się z innym zespołem z czołówki - KS Opatówek. Gospodarze lepiej rozpoczęli mecz, prowadząc do przerwy 2:0. Po zmianie stron, w przeciągu zaledwie czterech minut, Polonus odrobił straty i ostatecznie wywiózł z Opatówka punkt. Remisem zakończyło się równeiż spotkanie liderującej Victorii Skarszew, dzięki czemu Polonus z czternastoma oczkami na koncie wciąż zajmuje drugie miejsce z takim samym dorobkiem jak Victoria.

Drugą porażkę w sezonie zanotował SKP Słupca, przegrywając na wyjeździe z GKS Rychtal. Słupczanie do przerwy prowadzili co prawda 1:0, ale po zmianie stron gospodarze strzelili dwa gole i ostatecznie wygrali 2:1. SKP spadł na ósme miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami na koncie.

Jedno oczko mniej ma MKS Dąbie. Beniaminek V ligi zanotował drugą wygraną z rzędu, pokonując u siebie 4:0 Piasta Czekanów. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Kamil Krysiak. MKS awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji.

Dwunaste miejsce zajmuje obecnie GKS Sompolno, który w niedzielę zremisował z Raszkowianką Raszków 2:2. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, goście gola na wagę punktu zdobyli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. GKS Sompolno ma obecnie sześć punktów.

Pozycję niżej są Zjednoczeni Rychwał, którzy weekend też kończą z punktem. U siebie Zjednoczeni zremisowali 3:3 z Piastem Kobylin. Zjednoczeni trzykrotnie odrabiali straty, dwa razy do siatki trafił Przemysław Skibiszewski.

Szesnaste miejsce w tabeli zajmuje Tulisia Tuliszków. Reprezentant powiatu tureckiego przegrał drugi mecz z rzędu, ulegając na wyjeździe Zefce Kobyla Góra 3:5. Tulisia ma obecnie trzy oczka na koncie.

Siódma kolejka V ligi rozegrana zostanie w przyszły weekend. MKS Dąbie zagra na wyjeździe z Orłem Mroczeń, Tulisia Tuliszków podejmie Vitcovię Witkowo, SKP Słupca zagra ze Zjednoczonymi Rychwał, a Polonus Kazimierz Biskupi z GKS Sompolno.

KS Opatówek - Polonus Kazimierz Biskupi 2:2 (16' Wojciech Kranc, 17' Fabian Baraniak - 73' Damian Maciejewski, 77' Bartosz Kociszewski)

GKS Rychtal - SKP Słupca 2:1 (46' Łukasz Rogowski, 73' Krystian Uruski - 35' Piotr Witowski)

Zjednoczeni Rychwał - Piast Kobylin 3:3 (49', 89' Przemysław Skibiszewski, 69' Sebastian Borowiec - 3' Mateusz Olikiewicz, 55' Jakub Smektała, 81' Ksawery Wachowiak)

Zefka Kobyla Góra - Tulisia Tuliszków 5:3

GKS Sompolno - Raszkowianka Raszków 2:2 (41' Dawid Ławniczak, 55' Mateusz Czajka - 44' Hubert Cegła, 90'+ Szymon Nowicki)

MKS Dąbie - Piast Czekanów 4:0 (35', 83' Kamil Krysiak, 41' Martin Boniecki, 65' Patryk Wojciechowski).